سلام تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش حذف لینک Lost Password از صفحه ورود وردپرس می پردازیم. حفظ امنیت وبسایت های وردپرسی برای هر وبمستری مهم و پر اهمیت است.در این زمینه از افزونه های مختلفی استفاده می شود.در این مقاله میخوایم درباره ی به یکی از راه های حفظ امنیت در وبسایت توضیح دهیم.

حذف لینک Lost Password از صفحه ورود وردپرس

روش های زیادی برای امن سازی وردپرس وجود دارد. حتما همه ی وب مستران از تکنیک های مختلفی برای امنیت سایت خود استفاده میکنید.ما در این مقاله برای شما یک روش دیگر برای افزایش امنیت وب سایت معرفی خواهیم کرد که انجام این روش می تواند تا حدودی به امنیت وبسایت شما کمک کند.

حذف لینک Lost Password از صفحه ورود وردپرس
حذف لینک Lost Password از صفحه ورود وردپرس

در صفحه ورودی ادمین وردپرس در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشید می توانید به آسانی در مدت زمان کوتاهی رمز عبور جدیدی بسازد.و بخاطر این که عموم افراد می تواند به این امکان دسترسی داشته باشند! از لحاظ امنیتی مناسب نخواهد بود.

به دلیل اینکه اگر ایمیل شما هک شده باشد، دسترسی به ادمین سایت شما بسیار راحت می شود. پس لازم است شما همه تدابیر امنیتی برای این که فردی به جز کاربرن پنل شما نتوانند به ادمین وردپرس دسترسی داشته باشند، فکر کنید.

یکی از این راه ها حذف بازیابی رمز عبور است! زیرا با حذف این خاصیت در صورت هک شدن ایمیل شما، کسی نمی توانند به آسانی و در مدت زمان کوتاهی به ادمین وردپرس دسترسی پیدا کند. در ادامه مطلب قطعه کدی را برای شما معرفی میکنیم که با استفاده از این کد، امکان بازیابی رمز مجدد غیر فعال می شود.

برای این منظور کافیه کد زیر رو در فایل function.php قالبتون کپی کنید:

بیشتر بدانید:  پشتیبانی ابزارک ها از کدهای php وردپرس

خب حالا باید این قطعه کد را در فایل functions.php قالب وردپرس تان کپی نمایید. پس از ثبت تغییرات وقتی در صفحه ورودی بر روی ” فراموشی رمز ” کلیک کنید با صفحه خطای ۴۰۴ روبرو می شوید! این دقیقا نتیجه عملکرد قطعه کد فوق می باشد.

امیدواریم مطلب حذف لینک Lost Password از صفحه ورود وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

۲۱ نکته مهم برای بالا بردن سئو سایت در وردپرس و ایجاد پست های جذاب

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

منبع : تیک تم– ارائه دهنده : امنیت وردپرس خطاهای وردپرس قالب وبلاگی وردپرس