شما عزیزان می دانید که امنیت وردپرس یکی از مهم ترین و اصلی ترین کار های یک فروشگاه می باشد. شما باید شرایطی را فراهم آورید که امنیت را برای فروشگاه خود افزایش دهید. برای این منظور تکنیک ها و روش های متعددی وجود دارد که یکی از این روش ها استفاده از افزونه ی وردپرسی است که قابلیت محدودیت ورود به پنل مدیریتی وردپرس را فراهم می سازد. در ادامه به معرفی آن خواهم پرداخت.

با ما همراه باشید…

معرفی افزونه محدودیت در ورود به پنل مدیریتی وردپرس

افزونه Limit Login Attempts Reloaded بیش از ۴۰٫۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است. با استفاده از این افزونه می توانید در تعداد دفعات وارد کردن نام کاربری و پسورد برای ورود به پنل مدیریت وردپرس محدودیت ایجاد کنید. و با استفاده از تنظیمات آن می توانید آی پی های موردنظر را در لیست سفید قرار دهید تا محدودیت دسترسی برای آن ها برداشته شود. با این وجود بجز آی پی های موردنظر آی پی های دیگر نمی توانند به پنل مدیریتی وارد شوند.

محدودیت

نصب و فعال سازی افزونه محدودیت در ورود به پنل مدیریتی وردپرس

برای دانلود افزونه Limit Login Attempts Reloaded می توانید به انتهای همین مقاله مراجعه نمایید. پس از نصب و فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس شما مانند تصویر زیر در بخش تنظیمات زیر منویی Limit Login Attempts ایجاد می شود. سپس روی آن کلیک نمایید.

محدودیت

سپس به صفحه تنظیمات افزونه مانند تصویر زیر می روید و در کوتاه ترین زمان می توانید آن را تنظیم نمایید.

محدودیت

این صفحه شامل بخش هایی است که به اختصار آن ها توضیح خواهم داد.

بخش کل تحریم ها: در این بخش به بررسی ورود افراد به پنل مدیریت وردپرس می پردازید.

بیشتر بدانید:  ۱۷ راه برای جلوگیری از هک شدن وردپرس

بخش تحریم: این بخش شامل گزینه هایی است. اما در ابتدا باید مشخص کنید که هر فرد چند بار می تواند نام کاربری و پسورد اشتباه وارد کند. به عنوان مثال اگر فرد بعد از ۴ بار تلاش نتوانست اطلاعات درست ورود به پنل مدیریت وردپرس را پیدا کند باید برای مدتی محدود شود.

بخش آگاهی از تحریم: با فعال کردن این بخش، آی پی افرادی که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس تلاش می کنند، برای شما ارسال می شود.

بخش (Whitelist (IP: در این بخش آی پی افرادی که نمی خواهید برای وارد شدن به پنل مدیریتی وردپرس محدودیت داشته باشند را وارد نمایید.

بخش گزارش تحریم: در این بخش از آی پی افرادی که در تلاش برای ورود به پنل مدیریتی وردپرس شما هستند، گزارشی مشخص می کند. پس از بررسی این لیست با کلیک بر روی گزینه پاک کردن گزارشات، می توانید آن ها را حذف نمایید.

پس از انجام تنظیمات افزونه، اعمال شدن تنظیمات را بررسی نمایید و مشاهده کنید که به چه صورت خواهد شد. حتما نتیجه ای همانند تصویر زیر مشاهده می کنید:

محدودیت

جمع بندی

با استفاده از افزونه Limit Login Attempts Reloaded می توانید برای ورود به پنل مدیریتی وردپرس خود محدودیت ایجاد کنید. با این کار می توانید امنیت وب سایت خود را افزایش دهید.

دانلود افزونه

صفحه مشخصات

مطالب مرتبط:

افزونه حفاظت از محتوا در وردپرس

چند عمل ساده که امنیت وردپرس شما را بیشتر می کند

۱۴ نکته برای افزایش امنیت پنل مدیریتی وردپرس

شخصی سازی و بالا بردن سطح امنیت در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: آموزش وردپرسقالب وردپرسویدیو آموزشی