رشد اینترنت از ۳۵ سال گذشته تا به امروز چگونه بوده است؟

در این اینفوگرافی از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۷ که در ۱۵ سپتامبر google.com ثبت شد را روایت می کند. دنیای اینترنت و البته تاریخچه آن دارای نکات بسیار جالبی است که مطالعه روند رشد اینترنت از ۳۵ سال پیش تا به امروز و رشد اینترنت خالی از لطف نیست. دنیای کنونی ما برای بسیاری از انسان ها در گذشته تنها یک رویای حقیقت ناپذیر بوده.

روند رشد اینترنت از 35 سال پیش تا به امروز
روند رشد اینترنت از ۳۵ سال پیش تا به امروز

 

اینترنت تقریبا ۳۵ سال پیش پدیدار شد!

ارتباطات روزمره در این روزها وابستگی بسیار زیادی به اینترنت پیدا کرده است تا جایی که قطع اینترنت و سرعت کند آن در یک منطقه یا یک کشور می‌تواند به کند یا حتی متوقف‌ شدن روند رشد این کشور در بخش‌های مختلف منجر شود. این در حالی است که ارتباطات اینترنتی به خصوص اینترنت پر سرعت روند رشد بسیار سریعی را در این سال‌های اخیر طی کرده است و جدیدترین آمارهای منتشر شده در این زمینه هم نشان از ادامه رشد این ارتباطات دارد.

جالب است بدانید که اینترنت در ۱۹۹۰ به جهان آمد اما در واقع اینترنت محصول جنگ سرد در سال ۱۹۶۰ بین آمریکا و روسیه است. اینترنت با آرپانت (ARPANT) که از سوی وزارت دفاع آمریکا برای حفظ اسرار نظامی وآکادمیک و تمرکززدایی ایجاد شده بود که تنها کاربرد نظامی داشت شروع شد. پس از آن شبکه هایی برای استفاده در موضوعات دیگر به وجود آمد که پس از اتصال این شبکه های بزرگ به هم دیگر اینترنت به وجود آمد.

 

این مطالب مفید را نیز در این مورد پیشنهاد می کنیم:

قالب فروشگاهی بی تم وردپرس

قالب گردشگری وردپرس اکسپلور

قالب مشاور املاک ریل پلیسز

قالب مطب پزشک کلینیکو وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: افزونه فشرده ساز تصاویر وردپرس افزونه مکمل صفحه ساز ویژوال کامپوزر قالب شرکتی مکس شاپ