مدیران سایت های وردپرسی و همچنین نویسندگان فعالیت های مختلفی را انجام می دهند تا سایت را به صورتی صحیح مدیریت کنند. برای فعالیت های درست و مدیریت عالی هر سایت وردپرسی نیازمند نظم و زمان بندی خاصی است. نظم وب سایت های وردپرسی از دیدگاه های گوناگون دارای اهمیت است. یکی از این دیدگاه ها که اهمیت بسیاری از نظر موتور های جست جو نظیر گوگل دارد، انتشار منظم مطالب در سایت است. هنگامی که شما مطالب وب سایت خود را در زمان هایی مشخص در هفته منتشر می کنید، باعث می شود که در همان زمان های مشخص خزنده های گوگل از سایت شما به صورت منظم بازدید کنند. این کار در نتایج جست جو و سرعت ایندکس مطالب در گوگل باعث افزایش رتبه سایت شما می شود. اما مشکلی که در این دیدگاه وجود دارد آن است که ممکن است مدیران زمان انتشار مطالب را فراموش کنند یا عدم تعیین زمان انتشار محتوا رخ دهد. حال برای این منظور ما به شما افزونه وردپرسی را معرفی و آموزش می دهیم تا به وسیله آن بتوانید به یادداشت عنوان و خلاصه ای از محتوای مطالب برای روز های مشخص تعیین کنید.

آشنایی با افزونه زمان بندی انتشار مطالب وردپرس

یکی از افزونه های کاربردی وردپرس که با استفاده از آن می توانید به ایجاد زمان بندی مطالب وردپرس بپردازید با نام Editorial Calendar در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. از طریق این افزونه می توانید روز های انتشار مطالب وردپرس خود را تعیین و مشخص کنید. این افزونه بیش از ۵۰,۰۰۰ بار نصب موفق و فعال داشته و توسط کاربران توانسته امتیاز ۴/۹ از ۵ را از آن خود کند.

زمان بندی

نصب و راه اندازی افزونه زمان بندی انتشار مطالب وردپرس

لینک دانلود افزونه Editorial Calendar را در پایان مقاله به صورت رایگان قرار داده ایم. در صورت تمایل می توانید آن را دانلود و نصب کنید. برای دسترسی به این افزونه به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید. سپس به بخش نوشته ها –> Calendar بروید. در این بخش می توانید در روز های خاص عنوان و محتوای مطالب را بنویسید.

بیشتر بدانید:  افزایش سرعت بارگذاری سایت با افزونه G Zip Ninja

زمان بندی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این افزونه دارای روز های هفته است که می توانید عنوان و محتوای مطالب را در روز های مشخص تعیین کنید. گزینه های این بخش:

Show Today: با کلیک روی این گزینه، تاریخ افزونه به امروز منتقل می شود و رنگ کادر مربوط به آن، آبی‌ خواهد شد.

Show Unscheduled Drafts: با استفاده از این گزینه می توانید فقط مطالب زمان بندی نشده که به صورت پیش نویس در سایت شما ذخیره شده اند را مشاهده نمایید.

زمانی که موس خود را روی یکی از روز های هفته نگه دارید، می توانید یک رویداد را به آن روز اضافه کنید. سپس بر روی گزینه New Post کلیک کنید تا پنجره مربوط به افزودن مطالب نمایش یابد.

زمان بندی

گزینه های این بخش:

Title: عنوانی را برای مطلب مورد نظر خود در این بخش وارد کنید.

Content: محتوایی را برای مطلب مورد نظر خود در این بخش وارد کنید.

Time: زمانی را برای اطلاع ‌رسانی از زمان بندی مطالب وردپرس خود در این بخش وارد کنید.

Status: نوع انتشار محتوای خود را می توانید در این بخش مشخص کنید؛ مثلا می توانید آن را روی پیش ‌نویس یا حالت های دیگری قرار دهید.

زمان بندی

نتیجه گیری

استفاده از ابزار های زمان بندی مطالب باعث می شود تا رتبه وب سایت شما در گوگل افزایش یابد. انتشار منظم محتوا از اهمیت زیادی برخوردار است و مدیران سایت های وردپرسی می توانند برای این منظور از افزونه های کاربردی وردپرس استفاده کنند، یکی از همین افزونه ها، افزونه Editorial Calendar می باشد.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم در انتشار منظم مطالب کمکی به شما عزیزان کرده باشم. موفق و پیروز باشید…

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید

مطالب مرتبط:

لایک و دیس لایک نظرات در وردپرس

ساخت منوی متفاوت برای اعضای سایت در وردپرس

نمایش بنر به صورت شناور در وردپرس

افزونه بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبانی سایت وردپرس