در این مقاله قصد آموزش افزونه ای در ووکامرس را دارم که به مشتریانی که فروشگاه شما خرید انجام می دهند برای هر خرید امتیاز مشخصی به آن ها می دهد تا با کسب امتیاز های بیشتر در خرید های آینده به مشتریان، هزینه ای در سیستم اختصاص می دهد و از آن می توان به عنوان هزینه در خرید بعدی استفاده نمود. به نظر می رسد چنین کاری بار مثبت فراوانی برای مشتریان و کاربران فروشگاه به همراه دارد و باعث می شود تا کاربران خرید های بیشتری را انجام دهند و امتیاز های بیشتری برای خرید های بعدی کسب کنند.

با ما مراه باشید…

معرفی افزونه امتیاز دهی به مشتریان در ووکامرس

در آموزش ووکامرس امروز تصمیم گرفتیم به آموزش کار با یکی از افزونه های yith بپردازیم. افزونه ای که قادر به دادن امتیاز به مشتریان می باشد YITH WooCommerce Points and Rewards نام دارد که تنظیمات ساده و کاربردی دارد. در این افزونه شما می توانید به هر امتیاز، مبلغ خاصی اختصاص دهید و هم چنین می توانید در زمان های مختلف مبلغ را تغییر دهید، یعنی در اولین گام کمی بیشتر قرار دهید و سپس آن را کم کنید و به این شکل مشتریان را مشتاق به فعالیت و خرید نمایید.

امتیاز

نصب و فعال سازی افزونه امتیاز دهی به مشتریان در ووکامرس

برای دانلود افزونه YITH WooCommerce Points and Rewards می توانید به انتهای همین مقاله مراجعه نمایید. پس از نصب افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و سپس افزونه را فعال نمایید و از منوی yith plugins گزینه ای با عنوان “سیستم امتیاز دهی” مشاهده می کنید. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

بیشتر بدانید:  آموزش مخفی کردن عنوان برخی مطالب در وردپرس

این افزونه دارای سه تب تنظیمات، امتیاز مشتریان و نسخه ی پرمیوم است. که طبق معمول با تب نسخه ی پرمیوم کاری نداریم.

تب تنظیمات

امتیاز

بخش فعال کردن سیستم امتیازدهی: در این بخش توسط دکمه روبرو می توانیم افزونه را فعال(ON) و یا غیر فعال(OFF) کنیم.

بخش مقدار دهی به امتیازها: در این بخش می توانید به هر ۱ امتیاز مبلغی برای مشتری اختصاص دهید. به عنوان مثال در این تصویر هر ۱ امتیاز، به مبلغ ۵ تومان اختصاص داده شده است.

تب امتیاز مشتریان

امتیاز

در این تب شما می توانید امتیازدهی به مشتریان در ووکامرس را بروز رسانی کنید ولی برای دیدن لیست اصلی مشتریان بر روی گزینه “بازگشت به لیست” کلیک کنید.

امتیاز

در صفحه بالا آی دی تمام مشتریان به همراه امتیازشان مشخص می گردد.

جمع بندی

در نتیجه با مطالعه این مقاله شما عزیزان متوجه شدید که با نصب این افزونه و استفاده از قابلیت آن در فروشگاه اینترنتی خود باعث افزایش فروش چشمگیر محصولات خواهید شد و باعث افزایش فعالیت مشتریان فعلی شده و مشتریان جدیدی را جذب فروشگاه خود کنید.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

مطالب مرتبط:

افزونه نمایش تصاویر اینستاگرام در محصولات ووکامرس

آموزش تغییر تعداد محصولات نمایشی در ووکامرس

افزونه غیر فعال کردن نظرات در ووکامرس

ایجاد لیست مقایسه محصولات در ووکامرس

منبع: تیک تم– ارئه دهنده مقالات: قالب وردپرسآموزش وردپرسافزونه تجاری وردپرس