در این مقاله انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو را آموزش می دهیم. یکی از مهم‌ترین عواملی که در سئو و بهینه سازی سایت نقش داره و باعث میشه که سایت شما و نوشته های شما در رتبه های بالاتری در نتایج جستجو گوگل ظاهر بشه همین عنوان مناسب نوشته و سایت هستش.

انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو

خوب کاملا هم واضحه عنوان همیشه میگه که مطلب و نوشته شما در چه ارتباطی هستش و به همین خاطر انتخاب عنوان مناسب برای مطالب سایت اهمیت فوق العاده زیادی داره که شما حتما باید به عنوان یک وبمستر یا وبلاگ نویس به این مورد دقت زیادی بکنید و تاثیر اون رو خودتون خواهید دید.

بهترین ساختار برای انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو

در انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو بر طبق تجربیات مختلف و مقالات مختلفی که در وب سایت های انگلیسی زبان کموبیش مطالعه مردم، بهترین ساختار برای سایت و مطالب سایت یا وبلاگ شما به صورت زیر است.

نوع اول : ”اسم و نام سایت | شرح و توضیح یا معرفی یا عبارت خاصی و …” مثلا عنوان وبلاگی که خودم دارم به این صورت ”اسپم ذهنی | دست نوشته های یک دانشجوی پزشکی” هستش.

نوع دوم : “اسم و نام سایت | چهار یا پنج کلید واژه ”دقت کنید کلید واژه ها رو با ویرگول جدا کنید. الان عنوان همین سایت تیک تم خوده ما همینجوریه ”تیک تم | آموزش ، اینترنت ، طراحی سایت ، وردپرس”

نکته ۱: برای تایپ اون خط عمودی shift رو گرفته و معمولا اون دکمه ی بالای enter رو بزنید.

نکته ۲: برای گذاشتن ویرگول فارسی باید shift رو بگیرید و دکمه T یا ف فارسی رو بزنید در حالی که زبان نوشتن فارسی هستش.

انتخاب عبارت مناسب برای انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو

  1. واژه های به کار رفته در آن بیشتر همون واژه هایی باشه که کاربران تو گوگل سرچ می کنند و ازش استفاده می کنند.
  2. با یک عبارت مختصر سعی کنید برسونید که مهم ترین موضوع نوشته چیست.
  3. از به کار بردن حروف اضافه “برای” “از” “در” تا جایی که امکان داره پرهیز کنید.قبلا گفتم کلیدواژه بیارید.
  4. سعی کنید عبارت عنوان دیگه نهایت تا ۶ یا ۷ باشه ، عبارت عنوان هرچه مختصر تر و کوتاه تر باشه بهتره.

 انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو با افزونه Title Experiments Free

افزونه Title Experiments Free

 انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو
انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو

واقعا این افزونه وردپرس برای وبلاگ نویس ها و وب سایت های خبری تهیه دیده شده و توسعه پیدا کرده است. با این حال شاید هنوز برای خیلی ها ناشناخته باقی مانده است اما امروز آن را معرفی می‌کنیم. با افزونه وردپرس Title Experiments Free می‌توانید بهترین عنوان را برای نوشته های خود انتخاب کنید در واقع کار سنجش بهینه سازی عنوان پست ها را برای شما انجام می دهد.

برای انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو  این افزونه مناسب است. که می‌توانید با این افزونه چند عنوان برای نوشته های خود بنویسید سپس افزونه با استفاده از API هایی که دارد بر آورد میکند که کدام عنوان بیشتر از سوی کاربران کلیک خواهد خورد. پس از این آزمایش شما میتوانید عنوان بهتر را برای نوشته های خود انتخاب کنید.

بیشتر بدانید:  چگونه لینک‌هایی که در بخش دیدگاه کاربران وجود دارد را از بین ببریم؟

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه سنجش بهینه سازی عنوان پست ها از بخش مربوط به افزونه وارد محیط افزونه شوید و مسیر زیر را طی کنید: Settings > Title Exp Settings

انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو
انتخاب عنوان مناسب برای مطالب سایت

خب پیشنهاد ما این است که بخش Best title in feed را انتخاب کنید. این بخش بهتر می تواند برای مقصود ما کاربردی باشد.

در این مرحله نوبت به سنجش اصلی یعنی سنجش بهینه سازی عنوان پست ها می رسد. قابلیت ویژه این افزونه این است که طبق تنظیمات درونی که در افزونه موجود است می تواند با استاندارد های موتور های جست و جو گر عناوین یگانه یا چندگانه را بررسی کند.یعنی شما می توانید با ورود به بخش ویرایش پست و کلیک روی Add New Title هر چند عنوانی را که مدنظرتان است را وارد کنید.

انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو
اموزش انتخاب عنوان مناسب برای مطالب سایت

در این مرحله برای انتخاب بهترین عنوان مطالب برای افزایش سئو باید خودتان دست به کار شوید و برای ارزیابی عناوین اقدام کنید. همان طور که در گام قبلی دیدید یک جدول با اعداد و ارقام مختلفی نمایان می شود که هر کدام بیانگر میزان بهینه بودن عنوان هستند که توسط افزونه سنجش بهینه سازی عنوان پست ها تشخیص داده شده است. در این بخش نمودار هایی را به صورت ستونی می بینید که بیانگر تعداد دفعات استفاده از این عنوان در ۷ روز گذشته است. بخشی به صورت نسبت در این جدول است که عموما نسبت تعداد نمایش مطلب را به تاثیر آن‌ها بر خواننده نشان میدهد. آمار مربوط به تاثیر گذاری مطلب از طریق منابعی مثل گوگل آنالیز و رنکینگ مطلب در گوگل و … به دست می آید.

درصدی هم که در جلوی عناوین به نمایش درآمده است احتمال نمایش مطلب را طبق عنوان انتخابی تخمین می زند. یعنی با استفاده از این عنوان چند درصد احتمال دارد که افراد به مطلب شما هدایت شوند. در واقع ارتباطی بین این درصد ها و کلمات کلیدی مورد استفاده کاربران نهفته است.

هر چه قدر هم که این افزونه مفید باشد باز هم کسی که نقش اصلی را در بهینه سازی سایت ایفا می کند شما هستید. بهینه بنویسید و بدانید هر چه قدر که اصول سئو را رعایت کنید، کیفیت سایت شما و کارایی و رتبه آن هم ارتقا پیدا می کند.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

امیدوارم که مطلب انتخاب عنوان خوب برای افزایش سئو سایت برای شما عزیزان کاربردی باشد. با آرزوی موفقیت شما …

مطالب مرتبط:

سئو خودکار مطالب وردپرس با استفاده از شورت کد

کاهش رتبه الکسا در وردپرس

آموزش معرفی سایت به گوگل

تعریف سئو به زبان ساده – بخش اول

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب مجله خبری وردپرس –  قالب تک صفحه ای وردپرس – قالب وبلاگی وردپرس