سئو تصاویر وردپرس

با توجه به این که امروزه تصاویر نقش بسیار انکار ناپذیری در سئو سایت دارند، سئو تصاویر وردپرس می‌تواند کمک بسیار موثری برای رتبه سایت شما داشته باشد. از دیگر روش های بهینه کردن عکس های سایت می‌توان به کم کردن حجم آن ها، نحوه چینش صحیح آن ها در صفحه و افزودن تگ های alt به آن ها اشاره کرد.

افزونه سئو تصاویر وردپرس به طور خودکار به تصاویر سایت شما تگ alt و title اضافه می‌کند، تگ alt در واقع به عکس های موجود در شما هویت می‌دهد و به موتورهای جستجو اعلام می‌کند یک عکس مربوط به چه موضوعی است، در نتیجه آن عکس با توجه به مشخصه alt در قسمت images جستجو گوگل یا سایر موتورهای جستجو در مکان مناسبی قرار می‌گیرد که نتیجه آن بازدید و رتبه بهتر برای سایت شما هست.

معرفی افزونه سئو تصاویر وردپرس

افزونه سئو تصاویر وردپرس افزونه SEO Friendly Images نام دارد. این افزونه یکی از مهمترین افزونه های سئو برای سایت های وردپرسی است و نصب این افزونه به بالا رفتن رتبه سایت شما در گوگل تاثیر بسیار زیادی دارد.

سئو تصاویر وردپرس

نصب و فعال‌سازی افزونه

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه سئو تصاویر وردپرس لازم نیست که تنظیمات خاصی برای این افزونه انجام دهید. در واقع تنظیمات پیش فرض آن مناسب هستند، فقط کافی‌ست که این افزونه را نصب کنید تا سایت شما بیش از پیش بهینه شود.

سئو تصاویر وردپرس

  • Image ALT Text Format: تعیین فرمت نمایش متن در تگ alt که %name نام عکس را چاپ می‌کند، پس شما به یاد داشته باشید که همیشه نامی مناسب با محتوای عکس های خود انتخاب کنید، شما نیز می‌توانید از همین فیلد قبل و بعد %name کلماتی کلیدی به صورت دستی بنویسید که همراه با آن چاپ شوند.
  • Enable Auto Image ALT Text: با استفاده از این گزینه می‌توانید افزودن تگ alt را فعال یا غیر فعال کنید.
  • Override image ALT text: در صورت زدن تیک این گزینه تمام عکسایی که تگ alt از قبل دارند نیز از طریق این افزونه بهینه می‌شوند.
  • Image Title Format: برای تعیین کردن فرمت نمایش تگ title است.
  • Enable auto image title: جهت فعال یا غیر فعال کردن تگ title می‌باشد.
  • Override image title: در صورت زدن تیک این گزینه همه عکسایی که تگ title از قبل دارند نیز از طریق این افزونه بهینه می‌شوند.
بیشتر بدانید:  رفع خطای Another Update in Process در وردپرس

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم از این آموزش وردپرس لذت برده باشید. همواره خوشحال می شویم اگر هر سوال یا راهنمایی که در مورد آموزش افزونه سئو تصاویر وردپرس داشتید در پایین بخش نظرات مطرح کنید.

 

مطالب مرتبط:

افزونه ارسال ایمیل یادآور برای فاکتورهای پرداخت نشده در ووکامرس

افزونه تخفیف خودکار به مشتریان در ووکامرس

افزونه اضافه کردن تب به محصولات ووکامرس

افزونه ایجاد کیف پول برای مشتریان در ووکامرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب خبری وردپرس قالب فیلم وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس