نمایش مطالب تصادفی در وردپرس قابلیتی است که باعث می شود که کاربران سایت شما در سایت وقت بیشتری را بگذرانند و این در نهایت موجب بالا رفتن سئو سایت شما می شود. این قابلیت همچنین موجب می شود که بازدید کنندگان سایت شما در صورتی که در زمینه های مرتبط نیاز به ارتقا دانش خود داشتند‚ نیاز آن ها برطرف شود.

آموزش کد نمایش مطالب تصادفی در وردپرس

در مطالب اخیر افزونه نمایش آخرین مطالب در ورپرس و همچنین افزونه نمایش پست های مرتبط در وردپرس به شما معرفی شد. اما در این مطلب از تیک تم کدی به شما آموزش داده خواهد شد که توسط آن بتوانید لیستی از مطالب تصادفی در سایت خود نمایش دهید. شما با استفاده از تابع get_posts به سادگی می توانید مطالب تصادفی را در سایت وردپرسی خود نمایش دهید. با قرار دادن قطعه کد زیر در یک مکان دلخواه از صفحه سایت خود که می خواهید، می توانید یک لیست از مطالب تصادفی سایت خود را نمایش دهید.

نکته: در صورتی که عدد ۱۰ که در خط دوم کد قرار را در کد عوض کنید می توانید تعداد نمایش مطالب را تغییر دهید. این عدد در واقع تعداد مطالبی را که نمایش داده می شوند را تعیین می کند.

کد نمایش مطالب تصادفی از یک پست تایپ خاص

حال به سادگی می توانیم فیلتر هایی را نیز به دلخواه به این کد اضافه کنیم، به عنوان مثال نمایش لیست از مطالب تصادفی یک نوع پست تایپ خاص مثلا پست تایپ download که مربوط به محصولات در افزونه edd می باشد، به جای download هر نام پست تایپ دیگری را نیز می توانید در این کد قرار دهید.

بیشتر بدانید:  افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head

کد نمایش مطالب تصادفی از یک دسته بندی خاص

برای این که بتوانید مطالب تصادفی که در سایت خود نمایش می دهید را از دسته بندی مورد نظر خود قرار دهید باید از این کد استفاده کنید. می توانید برای انتخاب دسته بندی نیز به جای عدد ۱ موجود در این قطعه کد آیدی دسته بندی مورد نظر خود را برای نمایش قرار دهید،

امیدوارم که توانسته باشم با این آموزش وردپرس نظر شما کاربران عزیز تیک تم را جلب کرده و کمکی برای حل مشکل شما کرده باشم.

با آرزوی موفقیت شما …

 

مطالب مرتبط:

افزونه ارسال ایمیل در وردپرس با افزونه Email Users

افزونه رمزنگاری کردن ایمیل ها و جلوگیری از سرقت

افزونه‌ی Cron Jobs یا زمان‌بندی دستورالعمل‌ها در وردپرس

افزونه جستجو قدرتمند وب سایت با Swiftype

منبع: تیک‌ تم – ارائه دهنده مقالات: تولید محتوا و سئو جلوگیری از هک وردپرس آموزش ووکامرس