سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head می پردازیم.سرعت سایت های وردپرسی یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب کاربران برای انتخاب یک وبسایت است.هر جقدر سرعت وبسایت کم باشد کاربران هم از آن را انتخاب نمی کنند. ولی در این آموزش نیز در مورد افزایش سرعت وبسایت با استفاده از کانفیگ wp-head توضیح خواهیم داد.با بهینه سازی این فایل میتوانید کمک بزرگی به افزایش سرعت وب سایتتان بکنید.

افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head

در همه ی قالب های وردپرس اگر بخواهید از قابلیت های کامل وردپرس بهره مند شوید باید کد wp_head در هدر و wp_footer در فوتر درج شده باشد . وردپرس به شکل خودکار رشته های meta را از طریق وردپرس wp-head شما اضافه می کند. میخواهیم با یک سری توابع کوتاه wp_head را پاکسازی کنیم.

افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head
افزایش سرعت وردپرس با تنظیم wp_head

در حالت معمول wp_head در بخش هدر وب سایتتان وجود دارد و با وجود اینکه wp_head باعث فراخوانی همه ی افزونه های سایتتان می شود لود آن کمی زمان بر است ما پیشنهاد میکنیم wp_head را از بخش هدر برداشته و به بخش فوتر وبسایت خود منتقل کنید تا همه ی بارگذاری اضافات در انجا انجام شود .

کدی که باید از هدر برداشته و به بخش فوتر ببرید کد زیر است

در کد بالا متا هایی که سبب کندی بارگذاری میشود یا اضافه هستند و تاثیری در روند کد های وب سایتتان ندارد را حذف میکند که همین امر سبب افزایش سرعت بارگذاری وردپرس میشود .

بهینه سازی سرعت وردپرس

برای بهینه سازی سرعت وب سایت خود میتوانید از کد های زیر در فایل functions.php استفاده کنید. البته قبل از استفاده از کد ها در فایل functions.php وب سایت خود حتما از تمامی قسمت های هاست و سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و بعد از ذخیره سازی کد ها را در سایت کپی کنید:

کدهای بالا که گفته شد در فایل functions.php قرار گیرد کد های موجود در head را که برای سایت شما مضر بود حذف میکند شما البته میتوانید با توجه به نیاز خود بعضی را نیز حذف نکنید.حذف موارد گفته شده هم باعث بالا رفتن سرعت وب سایت شما و هم باعث بالا رفتن امنیت وب سایت خواهد شد.

بیشتر بدانید:  افزونه تغییر قالب متناسب با سیستم‌ عامل های مختلف در وردپرس

 

مطالب مرتبط:

۱۱ راه ساده برای افزایش سرعت وردپرس و بهبود عملکرد آن

افزودن ابزارک به قالب وردپرس

نمایش رویداد به صورت تایم لاین در وردپرس

افزونه افزایش سرعت وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرسسئو وردپرسویدیو آموزشی