سلام به تیک تم خوش امدید.در این مقاله به نکاتی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی می پردازیم.واضح است وب سایت های شما باید سریعا بارگذاری شوند تا توجه مخاطب را جلب کند، افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت موجب تجربه کاربری بهتر و افزایش تعداد صفحات بازدید شده به ازای هر کاربر شده و در نتیجه به سئو وب سایت کمک زیادی می کند. در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته و راهکارهایی را برای شما بازگو می کنیم که موجب بهینه سازی سرعت سایت وردپرسی شما و بهبود عملکرد آن می شود.

آموزش افزایش سرعت سایت وردپرسی

بارگذاری کند صفحات وب می تواند منجر به افزایش بانس ریت(bounce rates)، کاهش ارتباط با کاربر، از دست دادن ترافیک و از دست دادن موقعیت های فروش شود.

در اینجا آماری ارائه کرده ایم تا دیدگاه بهتری نسبت به این موضوع پیدا کنید.

  • ۴۷% از کاربران انتظار دارند صفحات در کمتر از ۲ ثانیه بارگذاری شوند.
  • ۴۰% از خریداران آنلاین، صفحه ای که بیش از ۳ ثانیه بارگذاری آن طول بکشد را رها خواهند کرد.
  • هر ۱% تاخیر در بارگذاری صفحه می تواند منجر به ۱۶% کاهش رضایت مشتری، ۷% کاهش نرخ تبدیل، و ۱۱% کاهش بازدیدها بشود.

علاوه بر این، در وب سایت های بازرگانی بارگذاری سریعتر منجر به فروش های بیشتر می شود و بلعکس.دلیل آن نیز واضح است؛ وب سایت شما باید برای جلب توجه مخاطب، پیش گیری از بانس ریت بالا و جلوگیری از کاهش فروش، بسیار سریع بارگذاری شود.

 افزایش سرعت سایت وردپرسی
افزایش سرعت سایت وردپرسی

به جای جداول تو در تو، از grid و float استفاده کنید

شگفت آور است که با توجه اثرات منفی جداول تو در تو، هنوز بسیاری از وب سایت ها از آن ها استفاده می کنند. در اینجا می توانید ببینید که جداول تو در تو چه کدی دارند:

چنین کدهایی، برای مرورگر به منزله بار اضافی هستند که بارگذاری کامل محتوا را به تاخیر می اندازند. به جای آن، از جداول غیر تو در تو با ساختاری مانند زیر استفاده کنید:

چنین کدهایی، برای مرورگر به منزله بار اضافی هستند که بارگذاری کامل محتوا را به تاخیر می اندازند. به جای آن، از جداول غیر تو در تو با ساختاری مانند زیر استفاده کنید:

تعداد درخواست های HTTP را کاهش دهید

یک صفحه وب شامل اجزاء مختلفی است: stylesheets، اجزاء Flash، تصاویر، اسکریپت ها و غیره. برای آنکه کاربر بهترین تجربه را از محتوا داشته باشد، باید پروسه کامل بهینه سازی سرعت صفحات را طی کنید.هرچه تعداد اجزاء صفحه بیشتر باشد، تعداد درخواست های HTTP نیز بیشتر می شود و در نتیجه بارگذاری صفحات زمان بیشتری می طلبد که این امر نیز به نرخ تبدیل های شما آسیب می زند. Yahoo تخمین زده است که تقریبا ۸۰% از زمان بارگذاری صفحه، صرف دانلود عناصر مختلف صفحه می شود.

بیشتر بدانید:  نمایش محصولات ووکامرس به صورت اسلایدر

نظرات را بین صفحات تقسیم کنید

محبوب ترین پست های شما احتمالا همان هایی هستند که کندتر از بقیه بارگذاری می شوند، چرا که صدها نظر در آن صفحه وجود دارد. نمی توانید بخش نظرات را ببندید، چرا که این بخش شروع کننده مراودات بوده و برای شما لینک ساز هستند.

پس چطور باید این بخش را مدیریت کنید؟ WordPress راه حل کوچکی برای شما دارد؛ دیدگاه ها را بین صفحات مختلف تقسیم کنید.

در بخش پیشخوان به قسمت تنظیمات بروید. زیر قسمت “دیگر تنظیمات دیدگاه ها”، می توانید صفحه بندی دیدگاه ها را تنظیم کنید که چند دیدگاه در هر صفحه نمایش داده شوند و چه صفحه ای به صورت پیش فرض نشان داده شود

افزایش سرعت سایت وردپرسی
افزایش سرعت سایت وردپرسی

به آخرین ورژن PHP آپگرید کنید

آپگرید کردن وبسایت، زمانی که ورژن PHP جدیدی راه اندازی می شود می تواند کمی سخت باشد. اما ارزش زمان گذاشتن و تلاش کردن را دارد. اسکریپت های یکسان در ورژن PHP جدید، می توانند تقریبا ۲۵-۳۰% سریعتر اجرا شوند. پس تصور کنید که چقدر سرعت وب سایت شما می تواند بالا برود. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته، مشخص شده است کدهایی که با PHP 7.1 نوشته می شوند، نسبت به کدهایی که با ورژن های قدیمی تر PHP نوشته می شوند، به طور قابل توجهی سرعت بیشتری دارند.

فشرده سازی Gzip

اگر با استفاده از ابزار Google’s PageSpeed Insights به سرعت صفحات وب خود را تحلیل کرده باشید، احتمالا می بینید که به شما پیشنهاد می کنند از فشرده سازی Gzip استفاده کنید. با استفاده از این فشرده سازی، سرورهای وب می توانند عناصر محتوای وب سایت های سنگین را فشرده نمایند.

این فشرده سازی به قدری موثر است که می تواند اندازه صفحات شما را تا ۴۰-۳۰% نسبت به اندازه اولیه آن کاهش دهد. سرعت صفحات نیز به همین خاطر، ۳ تا ۴ برابر سرعت قبلی خواهد شد.

افزایش سرعت سایت وردپرسی

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

قوانین حفاظت از اطلاعات GDPR چیست؟

حملات Brute Force چیست؟

۱۱ راه ساده برای افزایش سرعت وردپرس و بهبود عملکرد آن

قالب شرکتی زفایر وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:قالب فروشگاهی وردپرس فلت سام –آموزش امنیت وردپرس –پشتیبان وردپرس