سلام به دوستان عزیز و همراهان همیشگی تیک تم، در این مقاله به آموزش تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس می پردازیم.دلایل بسیار مختلفی برای کاربران وردپرس برای تغییر آدرس مسیر آپلود فایل در وردپرس وجود دارد.این قابلیت برای شما این امکان رو فراهم می سازد تا فایل های خود را با زیر دامنه دلخواه ارسال کنید و هم چینن پشتیبان گیری قویتر و کار آمد تری داشته باشید. شما می توانید در تغییر آدرس مسیر آپلود فایل در وردپرس از یک ساختار جدید و سازمان یافته تر استفاده کنید.

آموزش تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس

یکی از قابلیت های که به صورت پیشفرض در هسته ی وردپرس از نسخه ی اولیه آن تا کنون قرار گرفته است ، قابلیت آپلود فایل ها در بخش رسانه ی وردپرس می باشد که به شما امکان آپلود و به اشتراک گذاری انواع فایل نظیر عکس ، فیلم و … را می دهد ؛ تا نسخه ی ۳.۵ وردپرس قابلیت تغییر مسیر آپلود فایل ها در وردپرس وجود داشت اماپس از آن این قابلیت از دسترس کاربران خارج شد و فقط آدرسی که به صورت پیشفرض در وردپرس وجود داشت در دسترس قرار گرفت.

آموزش تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس
تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس

روش های تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس

در آموزش تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس برای تغییر مسیر پیشفرض آدرس فایل های رسانه خود کافی است سراغ فایل wp-config.php رفته و تغییراتی را در آن اعمال کنید ! فرض کنید میخواید آدرس فایل های شما به صورت Site.com/wp-content/files باشد ؛ برای اینکار کافی است کد زیر را در فایل wp-config.php قرار دهید :

بیشتر بدانید:  افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس Persian WooCommerce Shipping
و یا اگر بخواهیم مسیر پیشفرض آپلود فایل ها www.yoursite.com/files باشد، کافیست کد زیر را در wp-config.php قرار دهیم:

همچنین این نکته را هم به یاد داشته باشید که می توانید فایل های آپلود شده را براساس ماه و سال طبقه بندی کنید. برای ایتکار کافیست در بخش: “تنظیمات –> رسانه” گزینه: “پرونده‌ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن” را فعال کنید.

آموزش تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس
آموزش تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس

امیدواریم مطلب آموزش تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس(بخش دوم)

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامککانفیگ امنیتی وردپرسخدمات پشتیبانی وردپرسویدیو آموزشی