بخش نظرات در وب سایت، یکی از راه های ارتباط مدیر سایت با کاربران می باشد. این بخش امکانی بسیار مهم و خوبی است که یک سایت می تواند ارائه دهد. بسیاری از کاربران در بخش نظرات سوالات خود را در مورد خدمات و محصولات شما مطرح می کنند اما گاهی اوقات کاربران تمایل دارند که آن را شخصی سازی کنند و از ترفند های بیشتر در وردپرس استفاده کنند. در این مقاله به ترفند های این بخش می پردازیم.

غیرفعال سازی نظرات در مطلب های قدیمی

نظرات

در مطلب های قدیمی، نظری که ارسال می شود، برای بسیاری از مدیران وب سایت ها مشکل است. ممکن است در وردپرس برخی از کاربران بخواهند ارسال نظر در مطلب های قدیمی را غیر فعال کنند. به همین منظور می توانید قطعه کد زیر را به فایل توابع قالب خود یا همان Function.php بیافزایید:

در استفاده از این کد نکته مهم آن بخش می باشد که می توانید عدد ۳۰ را تغییر دهید. این عدد مربوط به تعداد روز می باشد. به عنوان نمونه با تغییر عدد ۳۰ به ۹۰ می توانید آن را برای سه ماه غیر فعال کنید. به ترتیب این بخش به معنای ۶۰ ثانیه،۶۰ دقیقه،۲۴ ساعت یا ۳۰ روز می باشد که شما می توانید به سلیقه ی خود آن را تغییر دهید.

حفاظت بخش نظرات در مقابل اسپمر ها

یکی دیگر از مشکلات مدیران وب سایت ها اسپم ها هستند و این مشکل کاربران وردپرس را اذیت می کند. برای مقابله با آن ها راه هایی در نظر گرفته شده است. اما گاهی اوقات شما باید برخی از اسپم ها را به صورت دستی در بخش نظرات حذف کنید. اما با استفاده از قطعه کد زیر می توانید در مقابل اسپم ها مانند یک لایه حفاظتی عمل کنید. برای این کار قطعه کد زیر را به فایل توابع قالب خود یا همان Function.php بیافزایید:

نمایش تعداد محدودی از نظرات در یک مطلب

برای نمایش تعداد محدودی از نظرات در یک مطلب خاص، قطعه کد زیر را به سایت وردپرسی و به فایل سربرگ قالب خود یا همان header.php بیافزایید:

فعال کردن نمایش تعداد نظرات هر مطلب

شاید برخی مدیران بخواهند که کاربران بتوانند تعداد نظرات را در هر مطلب ببینند. برای این کار قطعه کد زیر را به سایت وردپرسی و به فایل سربرگ قالب خود یا همان header.php بیافزایید:

بیشتر بدانید:  نمایش تصاویر اینستاگرام در وردپرس

نظرات

استفاده از تگ های ابزار وردپرس در نظرات

در وردپرس و در بخش افزودن نوشته در نوار ابزار، ابزارهایی مثل bold، italic و … دارید. ابزار ها برای جلب توجه کاربران آز آن ها استفاده می شود. مدیران بسیاری می خواهند این امکان را در بخش نظرات داشته باشند و کاربران بتوانند یک ویرایشگر حرفه ای در درج نظر داشته باشند. برای این کار قطعه کد زیر را بیافزایید:

امیدوارم این مطالب برای شما تیک تمی های عزیز مفید بوده باشد.

موفقیت شما آرزوی ماست…

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت پاسخگویی اتوماتیک به ایمیل ها در Cpanel

نمایش موقعیت کاربران حاضر در سایت وردپرس بدون افزونه

بک لینک ها چه تاثیری در سئو سایت دارند؟

آموزش تغییر دامنه سایت در گوگل وبمستر

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: وردپرسافزونه تجاری وردپرسویدیو آموزشی