هر وب سایت کاربر محوری که دارای چندین نویسنده می باشد، یکی از اقدامات مهمی که باید انجام دهد این است که به صورت مداوم فعالیت انجام شده توسط کاربران خود را کنترل و بررسی کند. گاهی اوقات به دلیل وجود تعداد زیاد نویسنده در سایت و انتشار روزانه مطالب به تعداد بالا ممکن است اشکالاتی به وجود آید، شما با این روش می توانید سریعاً سوابق فعالیت را به دست آورید و بدانید که کدام یک از کاربران باعث ایجاد آن شده اند. در این مقاله افزونه وردپرس بررسی فعالیت کاربران را معرفی می کنیم که با استفاده از آن بتوانید فعالیت کاربران وب سایت خود را بر اساس زمان با اطلاعات کامل به صورت لیستی بررسی کنید و آن ها را زیر نظر داشته باشید.

فعالیت کاربران

معرفی افزونه بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

برای بررسی فعالیت کاربران افزونه Audit Trail در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا به امروز بیش از ۲۰,۰۰۰ نصب موفق و فعال داشته و امتیاز ۳ را از ۵ از آن خود کرده است. با استفاده از افزونه بررسی فعالیت کاربران می توانید فعالیت هایی همچون آپلود فایل، تغییر و ویرایش مطالب، عملیات بر روی افزونه ها و … را بررسی کنید و کاربرانی که این فعالیت ها را انجام داده اند را بشناسید و بدانید کدام کاربر چه فعالیتی را انجام داده است.

آموزش نصب افزونه بررسی فعالیت کاربران در وردپرس

شما می توانید افزونه Audit Trail را از انتهای همین مقاله به صورت رایگان دانلود کنید. سپس افزونه را نصب و فعال سازی کنید. پس از فعال سازی افزونه فوق در پیشخوان وردپرس در منوی ابزارها، زیرمنویی تحت عنوان Audit Trail نمایان می شود، روی آن کلیک کنید و مطابق تصویر زیر به سربرگ Options بروید تا تنظیمات افزونه را انجام دهید.

Options

فعالیت کاربران

گزینه های این بخش از تنظیمات افزونه را به اختصار به شما توضیح می دهیم. با استفاده از این گزینه ها تاریخچه فعالیت کار ها را در دیتابیس بررسی و ذخیره کنید و هر تغییری در جداول موجود با انجام فعالیت ها انجام گرفت آن ها را مشاهده کنید.

File attachments: آپلود فایل در رسانه وردپرس با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

Audit Trail actions: تغییر تنظیمات افزونه با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

Category management: مدیریت دسته‌بندی مطالب وردپرس با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

Comment management: مدیریت دیدگاه ها و نظرات وردپرس با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

Link management: مدیریت لینک ها در وردپرس با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

بیشتر بدانید:  تبدیل دسته بندی های وردپرس به طبقه بندی Taxonomy

Plugin actions: فعالیت بر روی افزونه‌های وردپرس همچون نصب، فعال و غیرفعال سازی و حذف افزونه با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

Post & page management: مدیریت مطالب و برگه‌ها در وردپرس با اعمال کوچک ترین تغییرات با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

Theme switching: تغییر قالب و پوسته وردپرس با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

User profiles & logins: مدیریت کاربران و تغییر در پروفایل کاربران وردپرس با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

User page visits: مشاهده صفحه پروفایل کاربران با فعال کردن این بخش امکان پذیر است.

Auto-expire: در این بخش تعداد روز هایی که قصد دارید تا تاریخچه فعالیت کاربران در وردپرس ذخیره و مورد بررسی قرار گیرد را تعیین نمایید. در صورتی که تعداد روز های که در این بازه مشخص کرده اید، بیشتر شود، اطلاعات و فعالیت های ثبت شده قبل، حذف خواهد شد.

Ignore users: در این گزینه می توانید کاربرانی که قصد بررسی آن ها را ندارید، تعیین کنید. برای این کار کافی است تا آی‌دی کاربران را در این بخش وارد کنید و هر آی‌دی را با یک کاما انگلیسی از هم جدا نمایید.

Error log on failed actions: با استفاده از این گزینه نیز می توانید تا فایل لاگ را جهت ذخیره سازی آی‌پی کاربران ایجاد کرده و  آن ها را بررسی کنید.

مشاهده فعالیت کاربران در وردپرس

اکنون به منوی اصلی افزونه مراجعه کنید و فعالیت های کاربران را بررسی کنید. همانطور که در صفحه زیر مشاهده می کنید فعالیت انجام شده توسط کاربران و اطلاعاتی از قبیل فعالیت ها، توضیحات مرتبط، تاریخ و زمان دقیق انجام فعالیت و آی پی کاربر مربوطه ثبت شده است.

فعالیت کاربران

در این صفحه می توانید کلیه فعالیت های اخیر را خروجی بگیرید. این کار با کلیک بر روی آیکون اکسل در بالای همین صفحه پس از دانلود آن در سیستم کامپیوتری امکان پذیر خواهد بود.

امیدوارم این مقاله وردپرس برای شما کاربران عزیز تیک تم کاربردی باشد. موفق و پیروز باشید.

 

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

 

سوالی دارید؟! در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

 

مطالب مرتبط:

افزونه فرم ساز گراویتی فرم

قالب چند منظوره پورتو به همراه ویدیو

افزونه فشرده ساز تصاویر اسماش پرو

افزونه کوپن هوشمند ووکامرس

منبع: تیک تم – ارائه دهنده مقالات: پشتیبانی سایت های وردپرس – هک شدن سایت وردپرسیقالب پزشکی وردپرس