ایجاد کیف پول در فروشگاه ووکامرس می تواند برای کاربران گزینه کاربردی باشد. در این مقاله به معرفی افزونه ای خواهم پرداخت که با استفاده از آن می توانید تا اعتباری را تحت عنوان کیف پول به کاربران خود هدیه دهید. شاید کاربری نخواهد با استفاده از کارت بانکی خود محصولی را خریداری کند و فرم ها و صفحات پرداخت را پشت سر بگذارد، در این مواقع کیف پول ووکامرس می تواند گزینه مناسبی برای خرید محصول باشد که اعتباری را تحت عنوان کیف پول به کاربران سایت خود هدیه دهید تا در صورتی که مبلغ یک محصول با کیف پول همخوانی داشته باشد از طریق آن اقدام به خرید محصول نمایند. این کار نیز می تواند برای فروشگاه شما قابلیت عالی و با ارزشی داشته باشد.

معرفی محصول کیف پول برای مشتریان در ووکامرس

در این مقاله از آموزش ووکامرس قصد معرفی افزونه ی User Wallet Credit را دارم که در مخزن وردپرس تا بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹ را از آن خود نموده است. این افزونه که توسط آن می توانید یک درگاه پرداخت در قالب کیف پول برای مشتریان ایجاد کنید تا در کنار درگاه های بانکی به مشتری نمایش داده شود و برای مشتریان کیف پول و اعتبار در نظر بگیرید و به صورت هدیه به آن ها ارائه دهید. در صورت هماهنگی مبلغ هدیه با قیمت محصول بتواند بدون پرداخت هزینه و هدایت به درگاه بانکی خرید خود را تکمیل نماید.

کیف پول

نصب و فعالسازی افزونه کیف پول برای مشتریان User Wallet Credit

برای نصب افزونه، می‌توانید برای دانلود افزونه User Wallet Credit به انتهای همین مطلب مراجعه کنید  و بر روی دکمه دانلود افزونه کلیک نمایید و بصورت کاملا رایگان آن را دانلود نمایید.

پس از نصب، مطابق تصویر زیر به بخش ووکامرس>> پیکربندی وارد شوید و سپس بر روی زبانه تسویه حساب کلیک نمایید که گزینه ای با عنوان User Wallet به این بخش افزوده شده است، بر روی آن کلیک نمایید تا به صفحه تنظیمات افزونه وارد شوید.

کیف پول

در ابتدا جهت فعال کردن افزونه باید تیک گزینه Enable User Wallet را بزنید تا فعال شود. سپس مطابق تصویر بالا قسمت های مربوط به عنوان، توضیحات و دستورالعمل را مطابق نیاز خود تکمیل نمایید. این بخش برای تعیین انتخاب درگاه در صفحه تسویه حساب می باشد.

در صورتی که می خواهید کیف پول را برای مشتریان در ووکامرس که سفارش مجازی داده اند فعال نمایید تیک گزینه Enable for virtual orders را فعال کرده و در نهایت تنظیمات را ذخیره نمایید.

بیشتر بدانید:  معرفی تکنیک های سئو خطرناک کلاه سیاه

Select user

اکنون جهت پرداخت اعتبار هدیه به کاربران می توانید وارد به مسیر ووکامرس>>User Wallet مراجعه کرده و در صفحه باز شده بر روی دکمه select a user کلیک نمایید تا بتوانید به یکی از کاربران فروشگاه ووکامرس خود اعتبار هدیه اضافه نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه پنجره ای به صورت لایت باکس مشابه زیر باز خواهد شد که جزئیات کیف پول ووکامرس را باید در آن وارد نمایید.

کیف پول

همانطور که در تصویر می بینید در تنظیمات انتخاب اعتبار هدیه برای کاربران فروشگاه از قسمت select a user  کاربر موردنظر خود را انتخاب نمایید و سپس در بخش Action  مبلغی که می خواهید به کیف پول اضافه کنید، کم کنید و یا اینکه “آن را بروز رسانی کنید” را انتخاب نمایید.

در بخش Credit Amount نیز می توانید میزان مبلغ خود را بر اساس تومان و یا ریال که در بخش پیکربندی ووکامرس برای وبسایت خود انتخاب کرده اید را وارد نمایید.

دریافت اعلانات

حال اگر بخواهید در زمان اعمال اعتبار هدیه، ایمیلی به کاربر ارسال نمایید باید تیک گزینه Notify the User را فعال کرده و سپس در کادر موردنظر پیام خود را وارد نمایید و بر روی دکمه افزودن کلیک کنید.

پس از اعمال مبلغ هدیه برای مشتری در برگه تسویه حساب روشی برای پرداخت هزینه محصول مانند تصویر زیر افزوده خواهد شد که در صورت همخوانی و در حد نصاب بودن مبلغ هدیه با هزینه محصول مشتری می تواند از طریق اعتبار هدیه ای که کیف پول برای مشتریان در ووکامرس ارائه داده اید خرید خود را نهایی کند.

کیف پول

در صورت تمایل به نمایش موجودی کیف پول هدیه به مشتریان ابتدا برگه ای ایجاد کرده و شورت کد زیر را درون آن قرار دهید تا مشتری بتواند موجودی خود را مشاهده نماید.

در صورتی که تمایل به نمایش موجودی کیف پول داشته باشید میتوانید از شورت کد زیر در یک صفحه،مطلب و یا ابزارک استفاده نمایید تا مشتری قادر به مشاهده موجودی خود باشد.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم که این آموزش ووکامرس مورد استفاده شما قرار بگیرد.

موفق و پیروز باشید…

 

مطالب مرتبط:

افزونه اضافه کردن تب به محصولات ووکامرس

افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس

افزونه گرفتن اسکرین شات به صورت خودکار در ووکامرس

نمایش نظرات شبکه های اجتماعی در وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه کننده مقالات: خطاهای وردپرسآموزش ووکامرسافزونه رایگان وردپرس