کاربری که می خواهد وب سایتی را راه اندازی کند اغلب با مشکلی مواجه می شود که نمی داند آیا آدرس سایت خود را با www شروع کند یا بدون www؟ آن ها می خواهند بدانند که کدام روش برای سئو بهتر است. حتی کسانی که از تاسیس سایتشان مدت زیادی است که می گذرد و آدرس خود را انتخاب کرده اند، هنوز نمی دانند که آدرس با www بهتر است یا بدون www. در این مقاله قصد داریم که تفاوت بین www بودن یا نبودن آن را بدانید و نیز بدانید که کدامیک برای سئو بهتر است. در دامه با ما همراه باشید…

مزایای استفاده آدرس سایت از www در مقابل بدون استفاده آن

مزایایی برای انتخاب یکی بر دیگری نیست. به گفته گوگل الویتی بر استفاده از هر کدام نیست و به خود شما بستگی دارد. مهم ترین چیزی که می توان به آن اشاره کرد آن است که هر چیزی که در شروع وب سایت انتخاب کرده اید، همان باقی بماند. الویت شخصی خود را به گوگل بشناسانید. برای شناساندن آدرس به گوگل به Google Search Console وارد شوید.

آدرس سایت

برای سئو آدرس سایت با www بهتر است یا بدون www

اکنون در مروگر خود آدرس سایت تیک تم را یک بار با www و یکبار بدون www وارد کنید. همانطور که شاهد هستید شما با موفقیت به صفحه تیک تم وارد می شوید و مشکلی به وجود نمی آید. اما ترجیح ما استفاده از www بوده یا عدم استفاده از آن؟

بسیاری از کاربران از نوار مرورگر خود بدون استفاده از گوگل آدرس را به صورت مستقیم وارد می کنند و هم چنین آن ها فقط دامین را به ذهن خود می سپارند و نه بیشتر.

از دیدگاه سئو آدرس سایت با www یا بدون www

یک وب سایت موفق همان آدرسی که در ابتدا وارد نموده یعنی چه از www استفاده کرده و چه از آن استفاده نکرده باشد، باید به ترجیحات خود وفادار باشد و نباید در وسط راه استایل url خود را تغییر دهد و www را حذف یا اضافه کند. زیرا گوگل هیچ تفاوتی بین این دو گزینه قائل نیست، اما در وفاداری شما نسبت به انتخابتان اهمیت قائل است.

نماش یکسان صفحات با www و بدون www

سوالی که ذهن شما را به خود مشغول کرده این است که چطور ممکن است گوگل بین یک آدرس با www و بدون آن تفاوتی قائل نباشد و هر دو را به آدرس موردنظر هدات کند! خب در اینجا می توان گفت که در سئو سایت ها ریدایرکت ۳۰۱ می تواند به راحتی آدرسی را که وارد کرده اید را به آدرس اصلی سایت خود هدات کنید.

بیشتر بدانید:  معرفی افزونه سئو SEO Ultimate

تفاوت های فنی بین سایت هایی با www و بدون www

هنگامی که در آدرس سایت خود  از www استفاده می کنید، شما به عنوان هاست یا میزبان عمل خواهید کرد و باعث انعطاف پذیری DNS شده و همچنین امکان محدود کردن کوکی ها هنگام استفاده از زیر دامین های چندگانه و… را فراهم می کنید. در مقابل دامین های بدون استفاده از www هیچ مزیت فنی برای سایت نخواهند داشت.

کارشناسان معتقد هستند که در آدرس های سایت خود از www استفاده نکنید. زیرا امروز یک سایت کوچک و نوپا دارید اما فرداهای بعد سایت بزرگ و سنگین! از لحاظ تجربی این دیدگاه درست تر است.

پیش تر اشاره کردیم که محدود سازی کوکی ها بر استفاده از www است. اما اگر از www استفاده نکنید، کوکی ها به تمام زیر دامین ها ارسال می شوند. به این صورت دسترسی به محتوا استاتیک محدود و دشوار خواهد شد. محتوای استاتیک در بهینه سازی سئو وب سایت تاثیر گذار است. در نهایت شکل گیری کش در مرورگر به خوبی صورت نخواهد گرفت.

جمع بندی: پیشنهاد ما این است از همان اول وب سایت خود را بدون www راه اندازی و بالا بیاورید. اما اگر قبلا از www استفاده کردید و حالا تصمیم گرفتید وب سایت خود را بدون www بالا بیاورید حتما آدرس هیا خود را به آدرس اصلی خود که بدون www است انتقال بدهید. یعنی در هر حالتی در URL آدرس باز شود منتقل شود به آدرس بدون www وب سایت شما.

امیدوارم با این توضیحات در راه اندازی سایت با www و بدون www به نتیجه قطعی رسیده باشید.

موفق و پیروز باشید…

مطالب مرتبط:

تگ های عنوان و تاثیر آن ها در سئو سایت و استفاده اصولی از آن در سایت

تعریف سئو به زبان ساده – بخش اول

مهمترین کارهایی که برای شناساندن سایت به گوگل باید انجام دهید

چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای سایتمان انتخاب کنیم

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: وردپرسافزونه تجاری وردپرسقالب وردپرس