در این مقاله سعی داریم که تفاوت بین تگ alt و title در تصاویر را توضیح دهیم. تصاویر نقش بسیار مهمی را در محتواها و وب سایت ها دارد.در وردپرس گزینه ای برای اضاف کردن متن ALT و عنوان تصویر یا TITLE می آید. ولی خیلی از کاربران شاید ندانند که فرق این دو چه چیزی است.

تفاوت بین تگ alt و title در تصاویر

تگ Alt و تگ Title دو ویژگی بسیار کاربردی و مهم در تصاویر هستند. این دو ویژگی در تصاویر سایت علاوه بر این که جلوه حرفه ای به سایت شما میإدهند می توانند تاثیر قابل توجهی در سئو سایت شما داشته باشتد.

تگ ALT چیست؟

قبل از اینکه تفاوت بین تگ alt و title در تصاویر را بررسی کنیم تگ ALT را توضیح می دهیم. در تمام تصاویر به کار رفته در یک وب‌سایت، تگ Alt توصیف‌ کننده موضوعی است که از تصویر استنباط می‌شود. این تگ می‌تواند به عنوان متنی جایگزین برای تصاویر به هنگام خطا در بارگذاری نیز مورد استفاده قرار گیرد تا کاربران در صورت عدم نمایش تصویر، از مفهوم و عملکرد آن باخبر شوند.

افزون بر این، مرورگرها قابلیتی دارند که معمولاً افراد نابینا یا دارای اختلال بینایی برای شنیدن مطالب آنلاین از آن استفاده می‌کنند. خواندن این تگ‌ها توسط مرورگر، انتقال مفهوم و محتوای تصاویر را برای این افراد امکان‌پذیر می‌کند.

ویژگی‌های عنوان و Alt در یک تصویر، گرچه از لحاظ تکنیکی واقعاً تگ محسوب نمی‌شوند اما با نام تگ عنوان و تگ Alt شناخته می‌شوند. تگ Alt مفهوم و کاربرد تصویر را توصیف می‌کند. بنابراین، اگر شما از یک تصویر به عنوان یک دکمه برای خرید کالای X استفاده کرده‌اید، تگ Alt آن باید چیزی شبیه به دکمه خرید کالای X باشد.

هنگامی که نشانگر موس را روی تصاویر می‌کشید، تگ عنوان ظاهر می‌شود. این تگ در حقیقت می‌تواند یک راهنمای ساده درباره عکس یا یک پیشنهاد جذاب برای تشویق کاربران به کلیک بر روی عکس باشد. بنابراین، در مورد مثال تصویر دکمه خرید کالا، تگ عنوان می‌تواند یک ابزار فراخوان برای عمل (یا اصطلاحاً Call-to-Action) مانند خرید کالای X تنها با ۲۰ هزار تومان باشد.

بیشتر بدانید:  افزونه فروش عمده محصولات
تفاوت بین تگ alt و title در تصاویر
تگ alt و title چه تفاوتی با هم دارند

تگ عنوان Title

یکی از مهم‌ترین تگ ها هم برای کاربران و بازدید کننده های سایت و هم برای جستجوگرهای وب تگ عنوان (تگ Title) می باشد. متنی که داخل این تگ قرار می‌گیرد عنوان صفحه را مشخص می‌کند که در title bar مرورگر به کاربران نشان داده می شود.

توجه داشته باشید متن داخل این تگ در صورت زیاد بودن ادامه ی آن توسط مرورگر حذف می‌شود پس از عناوین کوتاه استفاده کنید.

تفاوت بین تگ Alt و Title در تصاویر چیست؟

ALT به عنوان متن جایگزین است. و یکی از ویژگی اضافه شده به برچسب تصویر در HTML میباشد. این متن زمانی که تصویر به هر دلیلی نمایش داده نشود، متن Alt جایگزین آن می شود. دلیل مهم بودن این خصوصیت این است که به موتورهای جستجو در درک تصویر کمک میکند. متن جایگزین برای تصاویری که در صفحه پیدا نمی‌شود هم مفید است.

اما عنوان تصویر، ویژگی دیگری است. عنوان تصویر را باید به تگ تصویر در HTML اضافه کرد. متنی که در تگ عنوان وارد می‌کنید. عنوان تصویر زمانی که کاربر ماوس را اطراف عکس حرکت می‌دهد در یک کادر کوچک نمایش داده می شود.

این تو خصوصیت برای تصاویر اغلب برای بهبود بخشیدن به دسترسی به وب سایت برای کسانی که دید ضعیف دارند یا دستگاه صفحه خوان دارند استفاده می‌شود. صفحه خوان متن مقاله وارد شده را می‌خواند و زمانی که به تصاویر می آید به تصاویر میگوید: Title XYZ. به کاربران اجازه می‌دهد که بدانند چرا با وجود دیده نشدن عکس، تگ اضافه کرده اید.

 

مطالب مرتبط:

با چه افزونه ای امکانات بیشتر و عالی به ووکامرس اضافه کنیم؟

ایجاد کارت هدیه در ووکامرس

چگونه مشتریان با یک کلیک به صفحه پرداخت محصول در ووکامرس هدایت شوند؟

افزونه ساخت پلیر پادکست در وردپرس

منبع: تیک تم – ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرس سئو وردپرس ویدیو آموزشی