یکی از بزرگترین دغدغه های وب مستران انتخاب هاست مناسب است. بسیاری از کاربران تازه کار نیز نمی دانند کدام هاست مناسب است و کدام هاست نا مناسب. همچنین دغدغه بسیاری از کسانی که قصد راه اندازی یک وب سایت وردپرسی دارند این است که هاست مناسب برای وردپرس چیست.

هاست مناسب برای وردپرس

در این مقاله برای انتخاب هاست مناسب برای وردپرس به معرفی هاست خوب و نحوه انتخاب هاست می پردازیم و همچنین یکی از بهترین هاستینگ هایی که با آن تجربه خوبی داشتیم و بیش از ۶ سال از سال ۹۱ تا کنون از سرویس ها و خدماتشان استفاده کرده ایم را معرفی می کنیم.

هاست چیست؟ کامپیوتر قدرتمندی است که ۲۴ ساعته شبانه روزی روشن است و تحت شرایط ویژه ای نگهداری می شودو روی آن سیستم عامل نصب و پیکربندی می کنند و مناسب نوع سیستم عامل با کنترل پنلی خاص میان کاربران مختلف به اشتراک می گذارن اسم این کامپیوتر قدرتمند را سرور میگذارند. هر کاربر بنا به نیاز خود مقداری مشخص از آن هاست را خریداری می کند. نوع سیستم عامل نصب شده روی سرور بنا به احتیاج کاربران متفاوت است.

گاهی ما از برنامه و زبان های تحت ماکروسافت استفاده می کنیم،لذا باید از ویندوز سرور بهره ببریم و اصطلاحا هاست ویندوزی تهیه کنیم.

گاهی از زبان برنامه نویسی مثل PHP استفاده می کنیم در اینصورت باید از هاست های لینوکسی استفاده کنیم. در سرور لینوکسی برنامه ای برای کنترل و به اشتراک گذاری هاست نصب می کنند. بطور اساسی چندین کنترل پنل مختلف وجود دارد ولی محبوب ترین آنها ابتدا سی پنل و در ثانی دایرکت ادمین می باشد.

چون سیستم های مدیریت محتوا محبوب موجود پی اچ پی بیس هستند لذا باید از سی پنل یا دایرکت ادمین استفاده کنیم و لازم به ذکر است این دو کنترل پنل بسیار کاربرپسند و کار کردن با آنها بسیار راحت و صریح است.

مهم ترین سوالی که کاربران همیشه مطرح می کنند این است:

بیشتر بدانید:  افزونه بارگذاری فایل رسانه در هاست دانلود در وردپرس

چقدر فضا برای وردپرس نیاز است؟

معمولا ۵۰۰ مگابایت کفایت می کند ولی از آنجایی که کاربران دوست دارند از بسته های آسان نصبی برای راه اندازی وب سایتشان استفاده کنند یا به مرور زمان فایل ها و مطالب اضافه می شود لذا حتما پیشنهاد می کنیم هاست ۱۰۰۰ مگابایتی(۱ گیگ) خریداری کنند.

هاست ایران بهتر است یا هاست خارجی؟

قطعا وقتی کاربران ما اکثرا در ایران هستند بهتر است هاست ایران خریداری کنیم حتی در گوگل الگریتم کبوتر یکی از فاکتورهایش را منطقه مکانی کاربر قرار داده است. چه بهتر اگر هاست ایران خریداری کنیم، اما اگر نمیخواهید هزینه کنید می توانید از هاست های خارجی نیز استفاده کنید هاست لینوکس آلمان از با ثبات ترین هاست های جهان است. دقت داشته باشید که این مهم نیست هاست شما حتما در ایران باشد فقط یکی از فاکتور ها بود که در سرعت سایت نیز تاثیر می گذارد.

آیا می توانم سایت خود را از شرکت دیگری به شرکت دیگیری منتقل کنم؟

بله می توانید اگر هاست مبدا لینوکس باشد میهن وب هاست به رایگان و خودش این انتقال را انجام می دهد.

نمی خواهم هزینه کنم آیا می توانم از هاست های رایگان استفاده کنم؟

به دلیل اینکه شما هزینه ای بابت این هاست های رایگان پرداخت نمی کنید هیچ پشتیبانی نمی گیرید و از اطلاعات شما بک آپ گیری نمی شود و معمولا زمان استفاده از این هاست ها محدود و کنترل معتبری ارایه نمی دهند. لذا بهتر است این کار را انجام ندهید.