در این مقاله دلیل این که چرا رسانه های وردپرس را noindex کنیم را بررسی می کنیم. در موضوع مهم سئو وردپرس و بهینه سازی وب سایت دستوراتی که به ربات های گوگل داده میشود اهمیت نیز دارند چرا که به آنان به صورت مشخص میگوییم که این صفحه را نادیده بگیر و از ایندکس کردن آن جلوگیری کن به این ترتیب ربات از آن عبور خواهد کرد البته بررسی میکند اما جزء نتایج گوگل قرار نخواهد داد از جمله بخش هایی که به گوگل معرفی و ایندکس می‌شود تصاویر وب سایت می باشد. اما پیشنهاد می‌کنیم بخش رسانه های وردپرس را noindex کنید.

چرا رسانه های وردپرس را Noindex کنیم ؟

چرا رسانه های وردپرس را noindex کنیم

Noindex چیست؟

ما در این مقاله علت noindex کردن رسانه ها در وردپرس را بررسی خواهیم کرد. ولی قبل از پاسخ دادن به این سوال که چرا رسانه های وردپرس را noindex کنیم باید معنای  noindex را بدانیم. متاتگی که می توان استفاده کرد تا ربات ها نتوانند به صفحات وارد شوند noindex می باشد . به عبارتی می توانیم از این تگ در مواقعی که در صفحه ما مطلبی وجود ندارد که ارزشی برای اضافه کردن به لینک ها داشته باشد استفاده کنیم تا بتوانیم از ورود ربات ها برای ذخیره کردن چنین محتویاتی جلوگیری نماییم.

چرا رسانه های وردپرس را Noindex کنیم ؟

رسانه ها در سایت یکی از بخش ها و یا ابزار های بسیار مهم و کاربردی می باشد که بسیار مورد علاقه کاربران قرار گرفته است به گونه ای که آنها را به راحتی می تواند مجذوب خود کرده و حتی سایت را از نظر گرافیکی توسعه بخشد. یکی از بدترین حالت ها در هر سایت برای مدیر آن نمایش ندادن و یا باز نشدن و به عبارتی لود نشدن این رسانه ها بر ای کاربران می باشد در واقع همین مورد موجب عدم رضایت هر یک کاربران سایت شما خواهد شد. باید قبل از آن که با چنین مشکلی مواجه شوید جلوی آن را بگیرید برای انجام این کار noindex کردن محتوای تمامی پست تایپ های ‘media’ پیشنهاد ما به شما می باشد. این آموزش سئو از دیجی وردپرس رو از دست ندید.

اگر دقت کرده باشید زمانی که یک تصویر را در حال افزودن به نوشته هستید در کنار آن یک گزینه به اسم لینک به وجود دارد که به معنی این است که تصویر به کجا لینک شود دارای گزینه هایی نظیر ، پرونده چند رسانه ای، پوسته پیوست ها، لینک دلخواه و هیچکدام می باشد، لینک دلخواه و هیجکدام که گزینه های مشخصی هستند اما پوسته پیوست ها و پرونده چند رسانه ای :

پوسته پیوست به معنی صفحه ای است که این تصویر یا فایلی که در حال الصاق به نوشته هستید در یک صفحه جداگانه مجدد باز می شود و کاربر می‌تواند آن را مشاهده کند و پرونده چند رسانه ای لینک به خود فایل است مثلا اگر می‌خواهید با کلیک بر روی تصویر خود تصویر نمایش داده شود این گزینه را انتخاب کنید اما موضوع ما این نیست.

در اینجا میخواهیم مفهوم پست تایپ های رسانه را برسانیم و گزینه پوسته پیوست ها برای ما مهم میشود به این صورت که اگر این را انتخاب کنید به صورت ملموس تری شاهد خواهید بود که یک صفحه با آدرس دیگری در وردپرس نیز وجود دارد که جلوه زیبایی ندارد تا به کاربران نمایش دهد علاوه بر اینکه این صفحات اطلاعات کافی و محتوای مناسبی نیز ندارند پس اگر گوگل این صفحات را مورد بررسی و ایندکس قرار دهد از طرفی یک نوع نمره منفی دریافت خواهید کرد.

بیشتر بدانید:  درج تبلیغ بین مطالب وردپرس با Insert Post Ads

Noindex کردن رسانه ها در وردپرس

یکی از قابلیت هایی که در وردپرس وجود دارد این می باشد که برای تصاویر آپلود شده در پایگاه داده یک برگه در پایگاه داده ایجاد می شود که در این برگه به جز تصویر محتوایی وجود ندارد یا اینکه فقط محتوای متنی تصویر یا همان ALT تصاویر قرار دارد بنابراین در صفحات مربوط به رسانه های شما محتوایی وجود ندارد و همین دلیل استفاده از این تگ می باشد تا زمانی که موتورهای جستجو این صفحات را ایندکس نکنند.

 Noindex کردن با افزونه سئو حرفه ای Yoast SEO Premium

ما با این افزونه چرا رسانه های وردپرس را noindex کنیم را بررسی می کنیم. شما برای چنین اتفاقاتی در سایت خود می توانید از این افزونه استفاده کنید چرا که با این افزونه می توان به راحتی محتوای رسانه های وردپرس خود noindex کرد. شما برای این کار تنها باید این افزونه را نصب و فعال سازی نمایید بعد از نصب این قابلیت بر روی افزونه وجود دارد و به طور خودکار از ذخیره (Index) شدن صفحات رسانه های شما در موتورهای جستجوگر جلوگیری می کند.

در افزونه سئو Yoast SEO Premium می‌توانید وارد قسمت عنوان ها و متا ها شده و در سربرگ گونه های فرستنده برای رسانه ها گزینه noindex ,nofollow را فعال کنید. با این کار این صفحات از حالت ایندکس شده خارج خواهد شد اما اگر نیاز دارید تا چنین صفحاتی دیگر دسترس نباشند و کاربر نیز نتواند آنها را مشاهده کند باید این صفحه را به صورت پیش فرض به نوشته یا برگه منبع لینک کرد .

برای عملی کردن چنین تنظیماتی در افزونه سئو وردپرس به صفحه تنظیمات رفته سپس به قسمت پیوند های یکتا بروید و گزینه تغییر مسیر نشانی فایل پیوست به نشانی پست مادر را فعال کنید.

در قسمت ارسال نوشته یا برگه نیز می‌توانید مشخص کنید که چنین صفحه ای به صورت ایندکس شده یا ایندکس نشده منتشر شود البته این برای رسانه ها کاربردی ندارد و تنها برای نوشته یا برگه در حال ایجاد می باشد.

با استفاده از این روش می‌توانید به صورت کلی تمامی مسیر های منتهی به فایل پیوست را به صفحه همان نوشته مرتبط با پیوست بگردانید و نیازی ه noindex کردن نیست و یا می‌توان از افزونه دیگری با نام Attachment Pages Redirect استفاده کرد.

افزونه Attachment Pages Redirect مختص همین کار طراحی شده است به طوری که کافیست این افزونه را نصب و فعال سازی کنید و از داخل تنظیمات انتخاب کنید که با چه نوع ریدایرکتی اینکار انجام شود ۳۰۱ یا ۳۰۲ تفاوت این دو ریدایرکت در این است که انتقال صفحات ۳۰۱ به صورت دائمی است یعنی این صفحه به صورت کامل منتقل شده و دیگر باز نخواهد گشت. اما انتقال ۳۰۲ میگوید این صفحه به صورت موقت منتقل شده است و ممکن است در آینده بازگردد و هر دوی این ریدایرکت ها از نظر سئو در یک رده قرار دارند و باعث انتقال کلیه اطلاعات سئو صفحه قبلی به جدید خواهند شد ولی با این تفاوت که در ۳۰۱ به صورت دائمی و در ۳۰۲ به صورت موقت.

 

امیدوارم که مطلب چرا رسانه های وردپرس را noindex کنیم برای شما مفید باشد. با آرزوی موفقیت شما …

مطالب مرتبط:

پکیج کامل راه‌اندازی فروشگاه و اپلیکیشن دیجی کالا و بامیلو + هاست رایگان

حذف درخواست اطلاعات FTP در وردپرس

چگونه توابع سفارشی را به وردپرس بیافزاییم؟

قالب تخفیف گروهی وردپرس تخفیفات

منبع: تیک تم – ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرس سئو وردپرس ویدیو آموزشی