با عرض سلام خدمت کاربران گرامی تیک تم. امروز با مشکلی در فایرفاکس مواجه شدم که ممکن است بسیاری از شما عزیزان احتمالا با آن برخورد کرده باشید، به همین دلیل چون آموزش رفع این مشکل در اینترنت یافت نمی شود تصیمیم گرفتم آموزش آن را برای شما منتشر کنم.

این آموزش مشکل بیش از ۲۵۰۰ نفر را حل کرده و کاملا تست شده می باشد

لطفا حتما پس از انجام نظر خودتون رو در پایین بخش نظرات درج کنید

رفع خطای  Your Firefox profile cannot be loaded فایرفاکس

هنگامی که با فایرفاکس کار می کنید بدون هیچ دلیلی میبینید فایرفاکس ارور می دهد و اجرا نمی شود و پیغامی با چنین پیامی ظاهر می شود:

your firefox profile cannot be loaded. it may be missing or inaccessible

مشکل your firefox profile cannot be loaded فایرفاکس

بی شک فایرفاکس مرورگر محبوب خیلی هاست و اجرا نشدن فایرفاکس به دلیل نامعلوم همه را عصبی می کند. در نگاه اول همه می گویند باید فایرفاکس را مجدد نصب کنید و یا سیستم را ریستارت کنید… من همه این موارد را تست کردم ولی مشکل حل نشد. بسیاری از نسخه های فایرفاکس را برای رفع مشکل خطای فایر‌فاکس دنبال کردم ولی فایده ای نداشت.

رفع مشکل باز نشدن فایرفاکس به دلیل پروفایل در ۴ حرکت ساده

دقت کنید حتی اگر کاملا فایر فاکس را حذف و uninstall هم بکنید مشکل حل نمی شود و تنها راه حلی که من را به جواب رساند به شما آموزش می دهم. مشکل همان طور که در پیام آمده از پروفایل فایر فاکس است. بیشتر اوقات این مشکل زمانی رخ می دهد که firefox روی سیستم هایی که چند کاربر از آن استفاده می کنند کار می کند.

برای مثال فرض کنید شما یک سیستم رد منزل خود دارید و مادر و پدر خواهر و برادر هر کدام با این سیستم کار می کنند و هر کس به سلیقه خودش تغییراتی مثل: بوک مارک کردن سایت ها، ادوون های مختلف و تغییراتی مختلف روی این فایر فاکس انجام میدهند و گاهی از قندشکن های مختلف استفاده می کنند اینجاست که پروفایل در فایرفاکس بهم می ریزد.

 در ابتدا برای رفع این مشکل می توانید مراحل زیر را طی کنید

۱- ابتدا اجرای فایرفاکس را متوقف کرده و حتما آن را ببنید اگر لازم شد از تسکمنیجر استفاده کنید. (کلید های ترکیبی ctrl+shift+esc را فشار بدهدید).

۲- سپس کلید های win+R را فشار بدهید(کلید پنجره و R را فشار بدهید).

بیشتر بدانید:  اینفوگرافی: کار گروهی از زبان امام حسن (ع)

۳- در کادر RUN تایپ کنید(بهتر است از همینجا این عبارت را کپی کنید):  firefox -p  سپس اینتررا فشار بدهید.

۴- در پنجره باز شده به نام :  Firefox – Choose User Profile  روی گزینه Create Profile کلیک کنید و بعد Next و یه پروفایل عادی بسازید آن را انتخاب و Start Firefox را بزنید.

به همین سادگی مشکل حل می شود و خیلی راحت می توانید از فایرفاکس عزیز استفاده کنید.

چگونه دیگر این مشکل را نداشته باشیم؟

برای این که دیگر چنین مشکلی نداشته باشید بهتر است ادامه مطلب را نیز بخوانید:

برای ساخت پروفایل :

۱- ابتدا اگر برنامه فایرفاکس باز است، آن را ببندید.

۲- در منوی ویندوز روی start و سپس Run کلیک کنید.

۳- سپس عبارت مقابل را تایپ کنید: firefox.exe -ProfileManager و بعد ok را بزنید.

۴- حالا برای ساختن یک پروفایل جدید روی Create Profile کلیک کنید و نامی برای پروفایل جدید انتخاب کنید. توجه کنید که اگر Don’t ask at startup را تیک نزنید ، فایرفاکس در هنگام اجرا پروفایل اول را لود می‌کند ولی اگر این گزینه تیک زده شود ، فایرفاکس از شما می‌پرسد کدام پروفایل را لود کند.

به این ترتیب شما توانسته‌اید، یک پروفایل جدید برای فایرفاکس درست کنید. هر کدام از اعضای خانواده می توانند، از نام خود برای ایجاد پروفایل جدید استفاده کنند.

شما می‌توانید حتی کاری کنید که دو پروفایل در کنار هم اجرا شوند!

برای این کار در برنامه notepad ، عبارت زیر را کپی‌پیست کنید:

به جای سطر دوم البته باید، مسیر اجرای فایر فاکس با پروفایل مورد را بنویسد. حالا محتوای notepad را با نام firefox-blogging.bat ترجیحا در دسکتاپ کامپیوتر خود ذخیره کنید و در شرایطی که برنامه فایرفاکس بسته است آنرا اجرا کنید.

بعد از این کار در حین اجرای برنامه فایر فاکس با یک پروفایل خاص می‌توانید با اجرای فایل bat، فایرفاکسی با پروفایل دیگر هم به طور همزمان داشته باشید.

 

سوالی دارید؟! در نظرات سوال خودتون رو مطرح کنید 🙂

 

مطالب مرتبط:

راه اندازی وب سایت

آموزش طراحی وب سایت بدون دانش برنامه نویسی

قالب فروشگاهی وردپرس

رفع مشکل your feirfox profile cannot be loaded فایرفاکس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: امنیت وردپرسپشتیبان وردپرسویدیو آموزشی وردپرس