ممولاً هر کسب و کار کوچک نیاز به ساخت یک بلاگ در وردپرس برای استراتژی رسانه های اجتماعی خود دارد چه رسد به کسب و کار های بزرگ و وب سایت های تجاری! وجود بلاگ باعث رشد و پیشرفت یک وب سایت و یا کسب و کار می شود و می تواند به آن پویایی و تحرک بخشد. با استفاده از تبلیغات آنلاین امروزه حتی کسانی که دارای کسب و کار های کوچک هستند برای شناخت بیشتر، و ارتباط مستقیم با مخاطبان با کمترین هزینه به سادگی می توانند از یک بلاگ وردپرس به عنوان محور استراتژی شبکه های اجتماعی استفاده کنند. ساخت بلاگ برای کسب و کار های کوچک فرصتی است تا محصولات خود را به همگان معرفی کنند. داشتن بلاگ قوی باعث بالا رفتن بسیار بازدید کنندگان وب سایت و در نتیجه افزایش مشتریان می گردد.

بلاگ چیست؟

سادگی، وجه مشخصه یک بلاگ است. بلاگ در واقع یک صفحه است که اطلاعات در آن وارد می شود. ممکن است بلاگ دارای بایگانی یا آرشیو باشد اما تمام مطالب در همان یک صفحه جمع شده اند. ردیف بندی بلاگ به صورت از “جدیدترین” به “قدیمی ترین” می باشد. بلاگ را معمولا یک نفر می نویسد و بر روی عموم باز است و همگان می توانند آن را ببینند. هرچند بلاگ فرم خاصی ندارد و آزاد مصرف می شود اما روی یک مبحث خاص تمرکز می کنند. افرادی هستند که بلاگ را به عنوان یک چرکنویس یا به عنوان دفترچه یادداشت روزانه استفاده می کنند. در واقع صحبت در بلاگ می تواند در باره ی هر چیزی باشد. در ادامه به مزایای استفاده از بلاگ می پردازیم.

ساخت بلاگ

مزایای ساخت بلاگ برای وب سایت های تجاری

تحت تاثیر قرار دادن گوگل: محتوای بلاگ دائماً در حال تغییر و کاملا پویاست و در نتایج جستجوها به شدت به چشم می خورند و کاملا بر خلاف وب سایت های استاتیک می باشند. پس با فعالیت در بلاگ در نتایج جستجوها قرار خواهیم گرفت و طبیعتا تعداد بازدیدها افزایش خواهد یافت.

افزایش اعتبار: مشتریان از وجود یک شرکت با سرویس کامل و مطمئن در پشت این صفحات، می خواهند اطمینان حاصل نمایند. بلاگ به معرفی محصولات شما با جزئیات کامل به مشتریانتان در رسانه های اجتماعی می پردازد. و درنهایت با ساخت بلاگ در وردپرس به برندی شناخته شده و معتبر تبدیل شوید.

جمع آوری اطلاعات بازار: کسانی که بلاگ شما را می خوانند در پست های بلاگ شما نظرات خود را قرار می دهند و به این ترتیب شما به اطلاعات هوشمندانه بازار دست می یابید و همچنین می توانید ایده های خود را مورد سنجش بازدیدکنندگان قرار دهید.

جذب مشتری: کسانی که از بلاگ شما بازدید می کنند می توانند در ابتدا مشترک ساده بلاگ باشند، یک مخاطب پس از اشنایی با مقالات، خبرنامه ها و بررسی های برند می تواند به طور مستقیم با روند فروش محصولات و خدمات و توزیع اشنا شود و به مشتری واقعی تبدیل گردد.

بیشتر بدانید:  آینده جستجو اینترنتی چگونه خواهد بود؟

تعامل با افراد: افراد می توانند داستان کاملی از شرکت و تحولات جدید را به جای شخص سوم مستقیما از خود شما دریافت نمایند، در غیر این صورت ممکن بود اخبار را به صورت اشتباه دریافت کنند.

دعوت از بلاگ نویسان مهمان: در جهت رشد و توسعه بلاگ میتوان به فکر جذب بلاگ نویسان به اصلاح مهمان بود. شما نیز می توانید از افرادی که برای شما مهم هستند و از اهمیت زیادی برخوردارند مانند مشتریان خود دعوت کنید تا پست های مهمان را بنویسند.

یک سری بلاگ ها دارای رنک بالایی هستند به عنوان مثال هافینگتون پست، یکی از روزنامه های بسیارمعروف، آنلاین یا آفلاین است. ولی اکثر مردم فکر می کنند که یک وب سایت است، در واقع در یک پلت فرم بلاگ ساخته شده است. و بازدید بسیار چشم گیری داشته است پس یک بلاگ نیز می تواند در صورت مدیریت صحیح بازدیدکنندگان خاص خود را جذب نماید.

سایت و بلاگ در کنار هم

اگر یک وب سایت دارید و قصد ندارید به یک پلت فرم بلاگ WP تبدیل شوید، ابتدا بلاگی نوشته و آن را به وب سایت خود بیافزایید در این صورت بازدیدکنندگان از طریق مشاهده ی بلاگ می توانند به سایت هدایت شوند. فرمول کلی بلاگ نویسی: محتوای جدید = ترافیک بیشتر = فروش بیشتر. مزیت مهم این است که بلاگ نویس کمک می کند تا از طریق رسانه ها، آگاهی افراد نسبت به نام تجاری سازمان افزایش یابد در نتیجه باعث رونق کسب و کار خواهد شد.

جمع بندی نهایی برای ساخت بلاگ

اگر در کنار وب سایت بلاگی در وردپرس بسازید به دلیل داشتن ویژگی های خاص باعث بهبود وضعیت سایت، شناخت تر شدن و جذب بازدید کننده خواهد شد، زیرا:

  • ماهیت بلاگ پویا و متغیر است.
  • بلاگ به میزان بیشتری در جستجوی کاربران قرار می گیرد و باعث بالارفتن بازدیدها می شود.
  • از طریق ساخت بلاگ در وردپرس می توان بارسانه های اجتماعی تعامل داشت.
  • محتوا را اختصاصی ترمی کند. چون قوانین خاص خودمان را داریم.
  • منبع جامعی برای دریافت کامنت های بازدید کنندگان و در نتیجه جمع آوری اطلاعات بازارخواهد بود.
  • نهایتا باعث شناخته تر شدن و معرفی برند خود و جذب مشتری خواهد شد. (وسیله ای برای بازاریابی)

همه چیز درباره ی وبلاگ

امیدوارم بهره ی کافی را از این محتوا برده باشید.

موفق و پیروز باشید…

 

مطالب مرتبط:

چگونه در شبکه های اجتماعی محتوا تولید کنیم؟

۱۰محتوا برای ایجاد لینک طبیعی در سایت

منبع: تیک تم- ارائه دهنده مقالات: - قالب وردپرس رایگان- وبلاگ