با سلام به شما خوانندگان تیک تم، امروز به بخش دوم مقاله “ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار برای گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان و..”می پردازم. همچنان که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، پرداختن ویژه به بحث ارتقاء محتوا و بالا بردن توانایی های خودتان در این زمینه سبب خواهد شد در مورد گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایتتان و افزایش لیست ایمیلتان موفق تر عمل کنید.

 ایده هایی برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایتتان 

۱۶- کتاب کوتاه اینترنتی

اگر شما در حال نوشتن مجموعه ای از پست ها را در مورد یک موضوع کلی هستید، می توانید این مجموعه را به فرمت PDF تبدیل کنید و این کتاب الکترونیکی کوچک را به عنوان یک ارتقاء محتوا در هر پست وبلاگ مرتبط با این مجموعه ارائه دهید.

تمرکز در اینجا بر روی کلمه کوچک است. با اضافه کردن مطالب زیاد اضافی، چیزی به دست نمی آورید، کتاب های طولانی می توانند برای مصرف کننده منکوب کننده باشند.

۱۷- قالب ها

مردم قالب ها را دوست دارند چون کارشان را بسیار ساده تر می کنند! قالب ها می توانند در شکلهای مختلفی باشند … قالب های ایمیل، قالب های بودجه، قالب های کسب و کار کارت و غیره

به عنوان مثال: اگر پست شما یک درس برای وبلاگ نویسان در مورد چگونگی برقراری ارتباط با برندهای تجاری و… برای جلب حمایت یا همکاری باشد. می توانید یک قالب ایمیل برای تماس با مخاطبین مهم را به عنوان یک ارتقاء محتوا برای گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان این پست در نظر بگیرید.


ارتقاء محتوا

 

۱۸- اسکریپت ها

اسکریپت ها نیز همانند قالب ها، بسیار مفید هستند زیرا آنها به بازدید کنندگانتان در مورد رفع مشکل آنچه که می گویند خراب شده، کمک می کنند.

اگر کسب و کارتان بر نکات و ترفندهای صنعت PR تمرکز می کند، می توانید یک اسکریپت که برای فروش داستان به روزنامه نگاران تهیه شده را به عنوان ارتقاء محتوا، ارائه کنید.

 اسکریپت های ویدئویی ارتقا یافته

۱۹-  فرمول ها

فرمول ها بسیار جذاب هستند زیرا خوانندگان را قادر می سازند اطلاعاتشان را برای نیازهای خود تطبیق دهند. پس به آنها به عنوان یک دستورالعمل برای موفقیت و نه یک “fill-in-the-blank” فکر کنید.

به عنوان مثال، اگر مقاله شما در مورد استفاده از رسانه های اجتماعی برای کسب و کار باشد، صفحه فرمول شما می تواند یک چارچوب انعطاف پذیر از سرفصل های پست اجتماعی باشد که برای جذب توجه طراحی شده است.

۲۰- ارائه نسخه آزمایشی رایگان

هنگام فروش یک محصول یا یک سرویس، ارائه یک نسخه رایگان، نمونه یا مشاوره رایگان می تواند یک ارتقاء محتوای عالی برای آن محصول یا سرویس باشد.

و گرچه لزوما این خود محتوا نیست، برای خواننده محتوا که در حال حاضر علاقه مند به چیزی است که شما ارائه می دهید، این جایزه واقعا ارزشمند است.

postplanner

۲۱- ارائه تیزر محصولات

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، تیزر محصولی که شما می فروشید، می تواند یک پیشنهاد جذاب برای خوانندگانتان باشد. مثلا اگر شما یک دوره آموزش ساخت و نگهداری وب سایت را در وب سایت خود ارائه می دهید، می توانید بخش اول را به عنوان یک ارتقاء محتوا ارائه دهید. نه تنها این کار گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان را ساده می کند، بلکه می تواند به فروش بیشتر دوره کامل تبدیل شود.

۲۲- دوره رایگان

نظرتان در مورد ارائه یک دوره کامل آموزشی به صورت رایگان چیست؟ اگر دوست دارید به عنوان یک متخصص در زمینه کاریتان شناخته شوید، انجام این کار تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

البته دوره ی رایگان شما می تواند شامل چندین چیز باشد: مجموعه ای از فیلم ها یا یک کتاب الکترونیکی برای شروع. یک دوره ایمیل یک فرمت واقعا موثر است.

اگر شما یک وبلاگ نویس هستید که برای شروع به کار یا start ups مشاوره می دهید، دوره ایمیل شما می تواند مجموعه ای از دروس درباره نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی برای فروش برند افراد تازه کار باشد. شما می توانید این را از طریق یک سری ایمیل های خودکار تنظیم کنید.

مینی درس

۲۳- مجموعه ایمیل

به جای یک دوره ایمیل آموزشی، شما همچنین می توانید مجموعه ای از ایمیل ها را با توجه به مطالب خود را برای چند روز طراحی و تنظیم کنید، ایمیل هایی با مضامین: الهام بخش، سرگرمی یا آموزشی.

به عنوان مثال : اگر یک وبلاگ غذا را اجرا می کنید، می توانید برای یک هفته هر روز یک دستور العمل جدید را ارسال کنید. یا یک وبلاگ نویس سلامتی می تواند هر روز در طول یک دوره زمانی یک نقل انگیزشی را ارسال کند. و از این به عنوان “درمان روزانه” برای خواننده خود، استفاده کند.

به عنوان مثال : ماتن کپن روزانه به مشترکینش به عنوان یک انگیزه برای ثبت نام آنها یک نقل قول الهام بخش را ارائه کرد. او این سری را “The Daily Love” نامیده است (و اکنون دارای یک تجارت تمام عیار است).

۲۴- ارائه تصاویر رایگان

آیا شما عکاس هستید؟ چرا بخشی از تصاویر زیبایتان را به خوانندگانتان ارائه نمی کنید؟ یکی از راه های ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایتتان ارائه تصاویر زیبا به صورت رایگان است تا کسانی که نیاز دارند آنها را دانلود کنند و برای نام تجاری، وبلاگ یا به عنوان تصویر زمینه دسکتاپ شان، بکار برند.

بیشتر بدانید:  افزونه نمایش تعداد فروش هر محصول در ووکامرس

مثال خوبی در این زمینه Death to Stock Photo است. آنها هر ماه عکس های رایگان زیادی را ارسال می کنند.

deathtostock

 

۲۵- اینفو گرافیک

یک ایده بسیار جالب برای پیشرفت محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایتتان، استفاده از اینفو گرافیک است. منظور از اینفو گرافیک ارائه آمار و اطلاعات بوسیله ترکیب جذاب تصاویر با نمودارها، آیکون ها، نوشته ها و… است به منظور انتقال سریع مفاهیم و اطلاعات، که معمولا افراد را به سادگی جذب می کند. شما می توانید پست وبلاگ خود را به یک اینفوگرافیک جذاب برای خوانندگان خود تبدیل کنید.

اطلاعاتی

از آنجا که اینفوگرافیک ها هم به لحاظ بصری جذاب هستند و هم درک و فهم مطالب را ساده تر می کنند، استفاده از آنها علاوه بر جذب خوانندگانتان، در صورتی که مشترکان شما آنها را در وبلاگهایشان و یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، یک تبلیغ رایگان و ارزشمند برای شما خواهد بود.

ساخت اینفو گرافیک ها بسیار ساده تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. می توانید به سایتهای Visage، Snappa، Piktochart، Easel و Canva مراجعه کنید و به سرعت شروع به ساخت اینفوگرافیک های مورد نظرتان بپردازید.

۲۶- استفاده از SlideShare

مانند ضبط صوتی پست وبلاگ شما، یک نسخه SlideShare از پست شما برای خوانندگانی که اطلاعات را در فرمت های مختلف ترجیح می دهند طراحی شده است.

SlideShares کلمات کمتری نسبت به یک پست کامل وبلاگ دارند و به همین جهت ساده تر هستند، بنابراین استفاده از آنها برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایتتان عالی است.

SlideShare

۲۷- ارائه فایل های Swipe 

یک فایل Swipe مجموعه ای از مواد است که شما به عنوان مرجع یاگرایش استفاده می کنید. برای یک نویسنده کپی کار، این مطلب می تواند یک نمونه از تبلیغات قدرتمند نوشته شده و یا سرفصل های جذاب باشد. برای یک طراح داخلی منازل و ساختمان ها، این می تواند یک گالری تصاویر زیبای داخلی باشد.

همه این فایل ها را با هم در یک بسته که خوانندگانتان مشتاق دریافت آن خواهند بود، قرار دهید و آن را به عنوان یک ارتقاء محتوا ارائه دهید.

تصویر زیر یک نمونه از ارتقاء محتوا از Swiped.co است. آنها تازه ترین فایل Swipe را برای نویسندگان کپی رایت کار و مغزهای بازاریابی به صندوق پستیشان ارسال می کنند.

فایل ضربه بزنید

نکته : از یک پنجره خروجی popup خاص استفاده کنید تا بازدیدکنندگان رها شده را به مشترکین ایمیل خود تبدیل کنید.

۲۸- صفحات گسترده

اگر می خواهید خوانندگان خود را به سمت چیزی که بیشتر قابل مدیریت باشد سوق دهید، صفحات گسترده می توانند ارتقاء محتواهای خیلی خوبی در این زمینه باشند.

بنابراین اگر در وبلاگ در مورد سرفصل ها و نکات مهم برای بالا بردن سئو صحبت می کنید، می توانید لیست گسترده ای که همه آن نکات را که با توجه به میزان تاثیرشان در آن ذکرشده باشند، درست کنید و به عنوان یک ارتقاء محتوا به خوانندگان ارائه دهید.

اگر یک وبلاگ در مورد تمرکز منابع مالی دارید می توانید صفحات گسترده در مورد بودجه برای مخاطبان تان ایجاد کنید.

صفحه شخصی شخصی بودجه

۲۹- پادکست نمایش یادداشت ها

اگر قبلا پادکست خود را اجرا کرده اید، می توانید آن را به عنوان یک ارتقاء محتوا ارائه کنید. این کار به خصوص اگر شما یک پست وبلاگ را در مورد پادکست خود ایجاد می کنید، و سپس برای گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان تان، یادداشت های نمایش را به عنوان یک فایل PDF قابل دانلود قرار دهید، بسیار کارآمد است. این برای مخاطبین شما ارزشمند است زیرا به آنها دسترسی آسان به تمام کلید های اصلی و منابع ذکر شده در مطلب را می دهد.

۳۰- کیت ابزار

اگر پست وبلاگ شما لیستی از ابزار یا منابع را پوشش می دهد، می توانید لیست این ابزار را به یک فایل PDF جعبه ابزار اضافه کنید و آن را به عنوان یک ارتقاء محتوا در پستتان قرار دهید.

 

در پایان در بحث ارائه ارتقاء محتوا برای گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان ، باید بدانید علاوه بر ایده هایی که در اینجا ذکر شد قطعا راهکارهای دیگری هم وجود دارد و نباید به این راهها بسنده کنید. در واقع خود شما می توانید در این مورد ابتکار و خلاقیت به خرج دهید و چه بسا راه حل های بهتری کشف کنید. امیدوارم این مقاله برایتان جالب و کاربردی بوده باشد.

منابع: smartpassiveincome.com و optinmonster.com

 

بخش اول این مقاله را از اینجا بخوانید…

 

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

لیست ایمیل چیست؟ چرا باید از سرویس ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب مجله خبری وردپرس –   –